Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
discount week 80
Avatar
harakiwi
Člen
Avatar
harakiwi:15.7.2014 18:08

Ahoj!

Příští rok mě čeká maturita a součástí maturity z informatiky bude i obhajoba seminární práce. Po delším rozmýšlení jsem se rozhodl vytvořit svůj vlastní programovací jazyk - haralang.

Je to taková hříčka, rozhodně si to nehraje na Céčko, naopak ho řadím mezi ezoterické programovací jazyky. Běh programu je řízen šipkami (> < ^ v), příkazy tak lze psát nejen zleva doprava, nýbrž i shora dolů a zbylými dvěma směry jakbysmet.
Programátor má mimo jiné k dispozici např. i pointery, či funkce.

K interpretu jsem naprogramoval i IDE - *harapad *- které psaní kódu velmi zjednodušuje. Bohužel, ze zatím neznámého důvodu se někdy zhrotí bez jediného chybového hlášení, proto obsahuje i autosave, aby nedošlo ke ztrátě dat. Pokud by se někomu podařilo přijít na příčinu pádu, budu rád, když se o ní podělí :)

V haralangu díky zájmů pár jiných programátorů už vzniklo i několik prográmků, ty nejlepší (od D-Sheep a Ap0) jsou v přibalené přímo ve stáhnutelném balíčku s interpretem a myslím, že stojí alespoň za prohlédnutí.

Jak už jsem zmínil, tento projekt hodlám prezentovat během maturitní zkoušky a zde bych se s vámi o něj rád podělil a přečetl si vaše názory na něj. Pokud by byl zájem, můžu po maturitě zveřejnit i zdrojové kódy v C# ;)

Interpret, IDE, příklady a především dokumentace je ke stažení v balíčku na adrese http://harakiwi.over.cz/haralang/ kam jsem též implementoval i online verzi interpreta k rychlému vyzkoušení.

Těším se na vaše ohlasy!

 
Odpovědět
15.7.2014 18:08
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Eldan
Člen
Avatar
Eldan:16.7.2014 1:08

Wow, pěkná práce :)
Zdrojáky bych určitě rád viděl - napsat ezoterický jazyk není nic lehkého, a už vůbec ne pokud ho píšeš v managed environmentu jako např. .NET :)

Nahoru Odpovědět
16.7.2014 1:08
Unobfuscated executable == free source code
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.