IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Ježek Vít :17.1.2021 22:24
  1. existuje metoda, která mě upozorní, když se s programem nějakou dobu nepracovalo? Bylo by to vhodné, pro případné zaheslování programu po nějaké době nečinnosti.
  2. existuje metoda, která "zatřese oknem programu" (zachvění OR zemětřesení ... nevím jak to nazvat :-)? Chci při špatně zadaném heslu (při vstupu do programu), aby to opticky upozornilo uživatele, že je něco v nepořádku. Současně mu zobrazím upozornění v textblocku (to je noproblemo), ale to mi samo o sobě připadá málo.

Zkusil jsem: obé jsem googlil, ale nenalezl

  1. možností je nastavit Windows Spořič obrazovky, ale chci tuto věc řešit bez účasti uživatele

Chci docílit: 1) zaheslování programu po uplynutí nějaké doby nečinnosti programu (zaheslování bych měl zvládnout, jde mi o to časové upozornění)

  1. zatřást oknem programu, když uživatel zadá špatné heslo pro vstup do programu.
Odpovědět
17.1.2021 22:24
Nemyslím, tedy nejsem.
Avatar
JerryM
Člen
Avatar
JerryM:18.1.2021 11:00

každý windows program dostává "zprávy" od windows z hlavní distribuční smyčky zpráv
ty si můžeš tzv. "zahookovat" neboli odposlouchávat v C# příchozí zprávy a když nic nepřijde po určitou dobu tak pak nějak "zaheslovat" okno ...
hookování není jednoduché protože musíš detekovat jaký typ zpráv přijímáš je to jako kdyby si programoval přímo v C++ s WinAPI
https://stackoverflow.com/…ows-messages
https://www.codeproject.com/…bal-System-H
https://www.codeproject.com/…Hooks-from-C
https://en.code-bude.net/…essage-hook/

budeš muset zachytávat zprávy jako je klávesnice a myš a překreslení obrazovky, posun okna, zmenšení a zvětšení, kliknutí, příkazy pro sleep mode a pod. je toho hodně ..

stačí do googlu zadat heslo
hooking messages in C#

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
18.1.2021 11:00
Avatar
Odpovídá na JerryM
Ježek Vít :18.1.2021 12:12

To bude ono. Děkuji

Nahoru Odpovědět
18.1.2021 12:12
Nemyslím, tedy nejsem.
Avatar
Petr Jílek
Člen
Avatar
Odpovídá na JerryM
Petr Jílek:19.1.2021 10:22

no já bych se u WPF na win32 api vybodnul.. a abych rozuměl co to znamená že se s programem nepracuje tzn. neprobíhá klikání myší na ovl. prvky případně stisknutí klávesy. Program sám jinak "nic nedělá..." chápu to tak správně?

u WPF bych rozhodně zkusil spíš využít detekci událostí pomocí preview events... (event tunel od nadřazenýho prvku např. hlavního okna..).

Editováno 19.1.2021 10:25
 
Nahoru Odpovědět
19.1.2021 10:22
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.