Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
python week

Diskuze: Jak v MVC.NET (Razor) dostat kód ze všech partial na jedno místo?

Aktivity
Avatar
Samuel Norbert:2. března 6:06

V práci chceme ušetřit webové stránce tím, že namísto desetitisíců mini JS scriptů (z tisíců helperů) bychom vše odložili a vygenerovali na jednom místě. Jelikož dle testů by to zdesetinásobilo rychlost renderu stránky. Odklad generování části stránky je jednoduchý. (Stack strkám na model.) Problém není v samotné detekci první, nebo poslední stránky jednoho renderu. Problém je, že desítky view používáme několika různými způsoby. Jednou se partialview volá přímo z nějakého rodiče, jednou se toto partialview volá přímo na akci refreshe a jindy zase dochází k volání jiného rodiče, který refreshuje určitý úsek stránky včetně tohoto partialview. A poznat tedy v tomto případě kde je to hlavní view, to se mi právě nedaří. Čtu si data ze stránky IViewDataContainer -> na WebPageBase. Zkouším porovnávat na master akci atp. - problém ale samozřejmě je, že v Controlleru na nějakou akci můžete volat View("cokoli.cshtml") -> takže to není vodítkem pro název hlavního view.

Zkusil jsem: Jako první jsem si začal hrát s property Layout. ViewStart jsem hned vyřadil, jelikož ten nastaví Layout ještě před prvním view, takže si stačí jen číst přímo hodnotu Layout. (Používáme ViewStart na defaultní Layout.) Jenže záhy jsem narazil, že různě generovaná view různě vynechávají ViewStart a různě identifikují parent page atp. Například nedodržujeme v naší aplikaci, aby řádně partialview se generovala s výsledkem Partial. (Metoda PartialView na Controlleru - používá se často jen View().) A tady je kámen úrazu - helpery, které vytváří delayed stack se nemusí volat hned na první stránce, ale klidně až na posledním partial. Zkoušel jsem si poznamenávat první (master) stránku, partial view nevolají ViewStart (ověřeno) a helpery s delayed nemusí být hned na první stránce. Nemohu dopsat nový helper do tisíců view - to mi nikdo nezaplatí. Potřebuji řešení, které samo najde vhodné místo, kam dodat delayed JS script.

Chci docílit: V helperech Razor MVC stránky negenerovat malé pomocné scripty, ale udělat jeden obrovský. Tento předřadit všem partialview, aby nebylo nutné opravovat celou aplikaci, kde se spoléhá na existenci JS hned po helperu. Mám několik helperů, kde byo nutné renderování dovolávat ručně, jelikož se helper používal mimo context současného partial a toto partial bylo mimo context hlavní stránky do otevření dialogu. Zároveň se snažíme, aby když se zavolá 200 partialview přímo z hlavní stránky, tak aby se script nedostal někde do partial nějakého partial, ale aby vše dobubalo do hlavní stránky, kde se JS předřadí před všechna partial. Zároveň při Controller akci na nějaké podřízené partial, aby se JS dostalo do hlavního partial, ne do partial z partial. A tahle identifikace se ukázala problematická.

 
Odpovědět
2. března 6:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.