IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Yarek
Člen
Avatar
Yarek:14.3.2018 16:29

Ahoj, zajímalo by mě jaké jsou možnosti co se týče získání práce bez vzdělání v IT.
Programování jsem začal studovat teprv před několika měsíci hlavně z knihy C# 2010 Krok za krokem a kromě menších konzolových aplikací jsem naprogramoval simulaci hry Labyrinth
https://uloz.to/…yrinth-c-rar
Kód je bohužel bez komentářů, aby si to třeba hned někdo nepřivlastnil...
Zajímalo by mě, jestli taková simulace má nějaký význam pro zaměstnavatele, nebo je potřeba vytvořit něco co bude víc OOP...
případně jakými projekty byste se Vy prezentovali...
Mám VŠ matematicko-ekonomického směru ale v oboru jsem se neuchytil...
Děkuji za případné reakce.

 
Odpovědět
14.3.2018 16:29
Avatar
Odpovídá na Yarek
Michal Štěpánek:14.3.2018 18:38

Knihy jsou zastaralé v podstatě už v době svého vydání, takže dobře polovina z toho, co ses v té knize dozvěděl se už dneska dělá jinak. Pročti si zdejší tutoriály, tam jsou údaje víceméně aktuální stále.

případně jakými projekty byste se Vy prezentovali...

Prezentuj se tím, co chce vidět firma, do které se chceš dostat. Firmu, která se zabývá zpracováním odpadu asi neuchvátí nějaký astrofyzik (to byl jen příklad). Musíš vědět, co ta firma dělá a "to", nebo něco podobného, jí musíš nabídnout...
Hodně taky záleží na tom, co chceš dělat ty sám.

Nahoru Odpovědět
14.3.2018 18:38
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Yarek
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Yarek:14.3.2018 19:22

Nejraději bych dělal něco, co má matematický základ, než třeba nějaké webové aplikace, ale co tak vidím, jsou to většinou inženýrské pozice, což vystudováno nemám.
Pak se ještě nabízí 3D grafika a podobné věci, což ale vyžaduje další studia, na která už zdejší tutoriály asi stačit nebudou : )
Čím složitější problém, tím lépe.
Můžu tu pročíst kdejaký tutoriál, ale pokud budu umět to, co 90% ostatních, tak to není žádná výzva.
Jinak jsou to ale fajn stránky : )
Tak uvidím kam to nasměruju

 
Nahoru Odpovědět
14.3.2018 19:22
Avatar
coells
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Yarek
coells:14.3.2018 20:06

I v Česku jsou firmy, které se zabývají jinými věcmi, než jsou webovky a náplní práce je z velké části matematika.

Prezentovat by ses měl tím, v čem exceluješ, a v čem překonáš 90% ostatních uchazečů.
Pokud máš matematicko-ekonomické zaměření, tak bych čekal, že budeš hravě zvládat R nebo Statu, Python nebo Matlab.
Pokud máš rád výzvy, také bych čekal, že se s nimi setkáváš a řešíš úlohy, na kterých si ostatní vylámou zuby.

To je dobrý způsob, jak ukázat, co v tobě je a firmy, které výzvy nabízejí, budou hledat právě tohle.

 
Nahoru Odpovědět
14.3.2018 20:06
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Yarek
Martin Dráb:14.3.2018 20:55

případně jakými projekty byste se Vy prezentovali...

Mám VŠ matematicko-ekonomického směru ale v oboru jsem se neuchytil

Záleží, jakou oblastí by ses chtěl zabývat. Podle toho můžeš hledat inzeráty, popř. použít jiné metody hledání práce, včetně prezentace svých projektů z dané oblasti.

Knihy jsou zastaralé v podstatě už v době svého vydání, takže dobře polovina z toho, co ses v té knize dozvěděl se už dneska dělá jinak. Pročti si zdejší tutoriály, tam jsou údaje víceméně aktuální stále.

Toho bych se moc neděsil. Spousta projektů je ve stavu "rozpracováno", což znamená, že obvykle nevyužívají technologie, které jsou aktuálně "in" (a za pár let zase třeba o nich nebude skoro slyšet).

matematicko-ekonomické vzdělání

Zrovna v době boomu umělé inteligence a kryptoměnových a jiných trhů bych se o práci zas tak nebál. Ano, neseženeš ji asi hned, ale pokud se ve svém oboru orientuješ, tk nakonec něco blížící se tvé vysněné práci najdeš.

Nahoru Odpovědět
14.3.2018 20:55
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Odpovídá na Yarek
Michal Žůrek - misaz:14.3.2018 21:06

Ta kniha nezastarala. Je pořád aktuální, jen tam nejsou poslední moderní super cool vychytávky, bez kterých ale koneckonců vývojáři stejně posledních 10 let bez jediného problému žili.

 
Nahoru Odpovědět
14.3.2018 21:06
Avatar
Fenrix
Člen
Avatar
Fenrix:15.3.2018 18:08

ty web aplikace bych nezatracoval i pokud chceš řešit matematický problémy. Budeš dělat backend a na tom je uplně jedno, jestli je to desktop nebo web app, webový aplikace neznamená, že budeš v dělat obyčejný e-shopy apod.
co se týče nevzdělání v oboru a toho jak dlouho se učíš, tak to neni problém. Obecně na pohovorech většinou ani nezkoušejí programování (ale nejspíš budou chtít abys poslal ukázku svýho kódu), ale dávají ti řešit určitý problémy algoritmem. To jestli zvládneš algoritmizovat je asi nejpodstatnější.
Každopádně rozhodně doporučuji si projít zdejší tutoriály, najít si nějakej vlastní projekt a na tom dělat, tim se naučíš nejvíc.
Ohledně tutoriálů, je poměrně důležitý se učit i související technologie. Pokud se učíš třeba c#.net, tak se neobejdeš bez znalosti linq, entity framework apod. Dál nezávisle na jazyku SOAP a RESTový služby, rozhodně musíš znát SQL a tak dále..

 
Nahoru Odpovědět
15.3.2018 18:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.