Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Diskuze: Komunikace s průmyslovým zařízením pomocí TCP client-server

Aktivity
Avatar
radomil.holec:30. dubna 10:57

Ahoj,

měl bych dotaz na někoho zkušenějšího ohledně asynchronního/syn­chronního programování.

Potřebuji komunikovat s průmyslovým zařízením pomocí určitého protokolu, avšak nevím zda je při této aplikaci vhodné použít zrovna asynchronní programování.

Komunikace probíhá takto:

  1. Pošlu request -> soustavu bytů kde je adresa prvního registru, počet registrů, číslo zařízení, atd...
  2. Čekám na odpověď od zařízení -> vrátí se pouze hodnoty registrů, bez identifikátoru.

Tudíž můj dotaz zní, je v tomto případě vhodné řešení použít asynchronní programování, nebo mám zůstat u synchronního ? Jde hlavně o to, abych dokázal rozlišit jaké data zrovna přišly. Nesmí se stát, že bych je mohl jakkoliv prohodit za data další.
Další věc je, že těch zařízení bude více a musí zůstat komunikace stále navázána (nesmí se odpojit, při každém ukončení čtení), tudíž to bych řešil asi způsobem, co zařízení to jedno vlákno.

Editováno 30. dubna 10:57
 
Odpovědět
30. dubna 10:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.