Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
discount week 80
Avatar
Ladislav Niderle:15.8.2019 10:46

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo neporadil jak ideálně si vytvořit návrh aplikace. Funkčnost není problém, ale nějak mívám problém jak chci aby appka vypadala a při psaní se teprve rozhodovat se mi zdá špatné (možná si to myslím chybně).

Chci docílit: Snaha je, abych si mohl krom funkčnosti navrhnout i vzhled ať už webové stránky, nebo hlavně desktopové aplikace.

Předem děkuji za radu

 
Odpovědět
15.8.2019 10:46
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
DarkCoder:15.8.2019 11:52

Neexistuje žádné ideálně, pouze dobré nebo špatné řešení. Návrhů může být více. Funkčnost velice úzce souvisí s návrhem celé aplikace. Jedním je estetická část, druhým je ovladací část. Řešit celý návrh aplikace za běhu není ideální. Dost pravděpodobně by došlo k předělávání některých částí aplikace a tím i ztráty nemalého množství času. Při tvorbě aplikace je třeba rozvrhnout si a vědět, jak celá aplikace bude fungovat. Přístup k důležitým částem by měl být pokud možno co nejjednodušší (pro představu: Způsob ukončení aplikace nebudeš implementovat tak, že ji budeš vyvolávat z hluboce zanořeného Menu).

Nahoru Odpovědět
15.8.2019 11:52
"„Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si."
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Petrovaj
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ladislav Niderle
Martin Petrovaj:15.8.2019 12:36

Skôr, než začneš čokoľvek programovať, tak si ujasni a spíš niekam účel svojej aplikácie, požadovanú funkcionalitu, rôzne typy jej používateľov (napr. nový zákazník, registrovaný zákazník, administrátor, dodávateľ atď) a postupne na tom iteruj a rozvádzaj to: najprv to maj len niekde v odrážkach, potom si to všetko prejdi ešte raz a rozšír to, potom navrhni základnú štruktúru aplikácie / mapu stránok, načrtni si flow rôznych základných procesov…

Až budeš mať toto ujasnené, premyslené a usporiadané, tak si vyber nejaký jednoduchý nástroj, v ktorom spravíš wireframe alebo ideálne rovno klikateľný prototyp aplikácie. Sám si spolu s niekoľkými kamarátmi alebo potenciálnymi používateľmi ten prototyp prejdi a uisti sa, že to dáva zmysel, pracuje sa s tým jednoducho a intuitívne atď. Eviduj zistené nedostatky, postupne ich napravuj a zmeny opäť testuj.

Následne by si už mal mať dosť dobrú predstavu o tom, ako bude celá aplikácia vyzerať, ale aj fungovať. V tomto bode už môže začať návrh -> vývoj aplikácie a grafici / dizajnéri môžu paralelne s tým dorobiť high-fidelity prototyp a až s ním budú všetci spokojní, tak nakódiť výsledný dizajn. To už ale nie je nič, čo by mohlo blokovať architektov a vývojárov v ich práci.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
15.8.2019 12:36
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.