Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50
Avatar
Frederik Látka:25.1.2020 23:37

Zdravím,
v programování jsem celkem začátečník. Mám připravený projekt k publikaci. Všechny části v dashboardu mám schváleny. Ovšem po nahrání konfiguračního balíčku vyskočí upozornění viz. přiložený obrázek. Zkoušel jsem vytvořit i aplikaci typu Hallo Word ale nic. Určitě to bude nějaká prkotina, ale vůbec tu hlášku nechápu. Pomohli by jste mi prosím... ;)

 
Odpovědět
25.1.2020 23:37
Avatar
tesař.tech
Tvůrce
Avatar
tesař.tech:26.1.2020 8:06

Store byl původně dělán jen pro UWP aplikace, které na rozdíl od běžných win32 aplikací (to co vytvoříš s Windows Froms nebo WPF) pracují trochu jinak s nastavením toho co můžou.

Když nainstaluješ klasickou Win32 aplikaci, tak může defakto všechno - měnit registry, má přístup kamkoliv na disku, může si šáhnout na kameru, mikrofon, může běžet na pozadí, přidat se do procesů po spuštění, atd.. UWP aplikace tohle přesunuly blíže mobilnímu světu, kdy se žádá o jednotlivá oprávnění uživatele a bez toho aniž by se tě aplikace zeptala, nemůže třeba přistoupit ke kameře...

Poté MS povolil Win32 aplikace ve storu. Nicméně pro zachování důvěryhodnosti aplikací, které jsou tam publikovány jim přidává runFullTrust automaticky. Když vytváříš aplikaci jako jako msix nebo appx package, tak se to přidá do manifestu. Aby prostě bylo zřetelné, že to aplikace umí. Zdroj: https://docs.microsoft.com/…declarations#… ,

Řešení je buď že vždycky počkáš, až to zkontroluje nějaký human z MS nebo (pokud nepotřebuješ runFullTrust) postavíš appku na UWP. A nebo to jde možná nějak obejít, nevím, ale spíš ne..

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
26.1.2020 8:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.