Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
discount week 30 - hiring

Diskuze: Porovnávání zdrojů dat, SQL, Entity Framework

Aktivity
Avatar
Majkel
Člen
Avatar
Majkel:19.9.2015 12:21

Ahoj,

řekněme, že mám zdroj dat "DATA_A". Z tohoto zdroje načítám informace o uživatelích (Jméno, Příjmení, Odpracované hodiny). Tyto informace ukládám a následně updatuju v databázi, kde mám kromě dříve uvedených hodnot ještě kolonku "Aktivní"). V případě, že je uživatel ve zdroji "DATA_A" nalezen, je "Aktivní" nastaveno na "true". Pokud je uživatel ze zdroje "DATA_A" odebrán, nastavím "Aktivní" na "false".

Teď k problému. Jediným způsob, jakým zjistím, že byl uživatel ze zdroje "DATA_A" odebrán je ten, že ho tam už nenajdu. A teď přemýšlím nad nejlepším způsobem, jak označit v databázi všechny uživatele, kteří již nejsou v "DATA_A" a nastavit je na "false".

Napadlo mě, že můžu načíst data o uživatelích z databáze do Listu a následně je porovnat s čerstvě načtenými daty ze zdroje "DATA_A" a vytřídit všechny nenalezené uživatele, kterým pak updatuju hodnotu "Aktivní" v databázi na "false".

Nejsem si ale jistý, jestli je tohle to nejlepší řešení. Máte někdo nějaké tipy? Jo a pro komunikaci s databází používám Entity Framework.

 
Odpovědět
19.9.2015 12:21
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Majkel
Michal Štěpánek:19.9.2015 22:58

A kdy ten uživatel "zmizí" z toho zdroje DATA_A? Nebylo by lepší nastavovat "false" v okamžiku, kdy mizí?

Nahoru Odpovědět
19.9.2015 22:58
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.