Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Diskuze: Přidávání do databáze na jiném serveru - výkon???

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Přidávání do databáze na jiném serveru - výkon??? American English version English version

Aktivity (3)
Avatar
Adam Gajdečka:22. listopadu 11:04

Ahoj, potřeboval bych radu.

Mám 2 Windows servery. Když ze serveru A přidám mnoho záznamů do databáze na serveru B, tak se mi bude vytěžovat primárně ten server B, je to tak? Konkrétně databázový server na serveru B. Jak velká zátěž je to na serveru A? Bude ta zátěž zanedbatelná?

Díky

Jde mi o to, zda nemusím řešit naddimenzování na serveru A. Díky

 
Odpovědět 22. listopadu 11:04
Avatar
don.jarducius:23. listopadu 20:08

Ahoj,
pokud chápu dobře, server A je aplikační, server B je databázový.

Funguje to tak, že co provádí aplikace na aplikačním serveru se staženými daty zatěžuje pouze server A, pokud používáš transakce, pak zanedbatelně vytížíš i server B, který si musí pamatovat zámky.

Pokud data taháš/ukládáš na/z serveru B, děje se to, že víceméně zatížíš server A odesíláním + síťové spojení mezi nimi a server B přijímáním a následným zpracováním. Pokud server A má odesláno a čeká na zpracování a potvrzení ze serveru B, je vytížení serveru A zanedbatelné.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět 23. listopadu 20:08
Avatar
SebelaMichal
Člen
Avatar
SebelaMichal:2. prosince 23:43

Ahoj, pokud nějaké náročnější datové operace provádíš např. sql procedurou na databázovém serveru, aplikační server pouze čeká na odpověď. Obecně bych z db serveru tahal jen to, co musím a posílal mu taky jen to, co je potřeba. (Dobré where podmínky a omezení sloupců u selectu)... Nicméně aplikační server může být také zatěžován, dle toho, co musí vykonávat.(Volání web. služeb, příprava dat do db, apod....) Nedá se to asi takto obecně říct.

 
Nahoru Odpovědět 2. prosince 23:43
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.