Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!

Diskuze: Přidávání do databáze na jiném serveru - výkon???

Aktivity (4)
Avatar
Adam Gajdečka:22.11.2018 11:04

Ahoj, potřeboval bych radu.

Mám 2 Windows servery. Když ze serveru A přidám mnoho záznamů do databáze na serveru B, tak se mi bude vytěžovat primárně ten server B, je to tak? Konkrétně databázový server na serveru B. Jak velká zátěž je to na serveru A? Bude ta zátěž zanedbatelná?

Díky

Jde mi o to, zda nemusím řešit naddimenzování na serveru A. Díky

 
Odpovědět 22.11.2018 11:04
Avatar
don.jarducius:23.11.2018 20:08

Ahoj,
pokud chápu dobře, server A je aplikační, server B je databázový.

Funguje to tak, že co provádí aplikace na aplikačním serveru se staženými daty zatěžuje pouze server A, pokud používáš transakce, pak zanedbatelně vytížíš i server B, který si musí pamatovat zámky.

Pokud data taháš/ukládáš na/z serveru B, děje se to, že víceméně zatížíš server A odesíláním + síťové spojení mezi nimi a server B přijímáním a následným zpracováním. Pokud server A má odesláno a čeká na zpracování a potvrzení ze serveru B, je vytížení serveru A zanedbatelné.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět 23.11.2018 20:08
Avatar
SebelaMichal
Člen
Avatar
SebelaMichal:2.12.2018 23:43

Ahoj, pokud nějaké náročnější datové operace provádíš např. sql procedurou na databázovém serveru, aplikační server pouze čeká na odpověď. Obecně bych z db serveru tahal jen to, co musím a posílal mu taky jen to, co je potřeba. (Dobré where podmínky a omezení sloupců u selectu)... Nicméně aplikační server může být také zatěžován, dle toho, co musí vykonávat.(Volání web. služeb, příprava dat do db, apod....) Nedá se to asi takto obecně říct.

 
Nahoru Odpovědět 2.12.2018 23:43
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.