Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
dlouhyjoosef
Člen
Avatar
dlouhyjoosef:22.1.2015 20:41

Ahoj, mám nápad na ,,vyhledávací program,,ale neumím ho zrealizovat - PC a internet pouze poživám. Když člověk schání něco nového jde na heureka nebo Szboží zadá produkt a ono mu to vypíše spoustu možnosti kde a co nejlevněji koupit. Otázka jde udělat něco podobného i pro bazary? Každý z bazaru jako Bazoš,Sbazar,Hy­perinzerce, Aukro mají vlastní vyhledávací pole kde napíšu že chci notebook a ono mi to ukáže nabídky daného bazaru. Jde udělat program, ve kterém bych do jednoho okénka napsal notebook on to našel ve všech zadaných bazarech (právě skrz vyhledávací pole jednotlivých bazarů) a zobrazil mi nabídku ,,zboží,,zase v tom programu? abych nemusel hledat v
každém bazaru zvlášt ? Nemuselo by tam byt ani žádné rovnání podle ceny.
Děkuji za odpověď a jak říkám tamuto nerozumím tak mne prosím nekamenujte pokud jsem vymyslel nějakou totální hloupost.

 
Odpovědět 22.1.2015 20:41
Avatar
rwn
Člen
Avatar
Odpovídá na dlouhyjoosef
rwn:22.1.2015 21:22

Já teda nevím jak přesně Heureka a spol fungují, ale myslím, že pracují s databází už vložených produktů a neprovádí vyhledávání na cizích stránkách pomocí nějakého vyhledávače. To, co bys chtěl udělat by bylo dost, dost, dost omezené jen na vyhledávače na konkrétní stránce. V podstatě by to ve výsledku mělo asi takovou funkci, že by sis otevřel třeba 3 okna a v každém, by se ti zobrazily výsledky hledání na konkrétních stránkách, což vcelku nic neřeší krom toho, že by sis na nějaké webové aplikaci napsal co chceš hledat jen do jednoho vyhledávače a né do tří. :)

Nahoru Odpovědět 22.1.2015 21:22
Co můžeš naprogramovat dnes, neodkládej na zítřek.
Avatar
dlouhyjoosef
Člen
Avatar
Odpovídá na rwn
dlouhyjoosef:22.1.2015 22:04

Aha no ja jsem tochtěl dostat na jednu stránku.protože by bylo super kdyby to umělo zobrazit jen nové inzeráty od posledního vyhledávání. Protože hodně inzertních stránek používá tzv, topování.takže když chci projet nové inzeráty musím se chtě nechtě prokousat třeba i přes 9 stránek kde jsou jen topované inzeráty a přeskočit je taky nechci protože se muže stát že je mezi nimi třeba nový inzerát. Něco jako používají fora že zobrazí jen nové příspěvky od posledního přihlašení, tam to asi fuguje na základě datumu a času tady by to asi muselo porovnávat názvy inzerátů. A zobrazit jen ty které jsou nové nebo mají jiný nadpis než minule.

 
Nahoru Odpovědět 22.1.2015 22:04
Avatar
rwn
Člen
Avatar
Odpovídá na dlouhyjoosef
rwn:23.1.2015 5:05

Ano, fóra používají na zobrazení nových příspěvků datum posledního přihlášení a datum příspěvků, ale jde o to, že oni ta data mají ve vlastní databázi, kterou si sami navrhli, takže v ní dokáži příkazy najít cokoliv. Kdežto ty bys potřeboval přístup do databází ostatních bazarů, což ti za prvé nikdo neumožní a za druhé každý ten bazar má jinou strukturu databáze. Myslím si, že na realizaci bys buď potřeboval, aby ti jednotlivé stránky posílaly data do databáze v tobě zvoleném formátu (takhle to mají myslím na Heurece, kde i malý obchod může publikovat produkty) nebo, že bys přidával produkty do databáze sám, což je samo o sobě více než pracné a časově náročné. :)

Nahoru Odpovědět  +1 23.1.2015 5:05
Co můžeš naprogramovat dnes, neodkládej na zítřek.
Avatar
dlouhyjoosef
Člen
Avatar
dlouhyjoosef:23.1.2015 11:14

Clovek by rek ze v dnesni dobe neco takoveho bude hracka. Ale jak rikam jsem lajk kodum a programovani nerozumim ani trosku. Ja mel ,,vizi,, zobrazovani inzeratu na jedne strance s tim ze mi nezobrazi jiz jednou zobrazene nazvy. Doufal jsem ze to bude fungovat na porovnavani nazvu a pokud by nasel shodu zobrazil by tento naze inzeratu nekde napriklad pod carou. Nekde pri hledani tohoto programu jsem narizil na program ktery jde zakoupit pro realitni maklere a ten takto nejak funguje. Skoda ze to nejde.

 
Nahoru Odpovědět 23.1.2015 11:14
Avatar
rwn
Člen
Avatar
Odpovídá na dlouhyjoosef
rwn:23.1.2015 14:51

Já teda nevím, o kterém programu mluvíš, ale řekl bych, že ten program má databázi nemovitostí, kterou někdo zadává třeba i klidně ručně pokud se na tom dá solidně profitovat. Určitě to není ale tak, že automaticky to projíždí weby a hledá co je nové.

Nahoru Odpovědět 23.1.2015 14:51
Co můžeš naprogramovat dnes, neodkládej na zítřek.
Avatar
dlouhyjoosef
Člen
Avatar
Odpovídá na rwn
dlouhyjoosef:23.1.2015 15:50

To je asi i dost mozne ze treba kdyz nekdo vklada novy inzerat tak ho asi zrovna blozi i do nejake databaze. A nebo to nekdo dela rucne. Jak rikam jsem lajk.

 
Nahoru Odpovědět 23.1.2015 15:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.