Diskuze: Programování jak mám začít

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Programování jak mám začít American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Šimon Zimice:13.6.2016 18:26

Ahoj Jmenuju se Šimon a chtěl bych jít na střední školu třeba ajťáka ale práce s hardwarem mě taky baví ale nevím na jakou školu bych se měl dát a kdybych šel studovat programování a také jsem četl článek ják začít ale nepochopil jsem jak třeba naprogramovat hru nebo nějakou aplikaci prosím o radu?

 
Odpovědět 13.6.2016 18:26
Avatar
Taskkill
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Šimon Zimice
Taskkill:13.6.2016 18:53

Že mám dobrou náladu a že nechci aby tě někdo sepsul dám ti pár rad... předně nauč se dodržovat pokyny, jestli máš pocit, že tenhle dotaz patří do tohohle fóra, tak se mýlíš. Přijmi zodpovědnost za svoje činy, pokud se nemůžeš rozhodnout snadno sám, přemýšlej komu chceš svoje rozhodování vložit do rukou, upřímně, neměl bys chtít nikomu, je to tvůj život, pokud nevíš jakou konkrétně školu, dojdi si na pracák na takový ty pitomý testy "pracovního ducha" ... navštiv poradce u vás na základce, poraď se s rodiči. Zjisti si prosímtě, o čem vůbec programování je, věř mi, že nikdo nemá tolik času, jako člověk, který se rozhoduje o svojí budoucnosti, máš svůj život v rukách, svoje vzdělání, na tohle rozhodnutí se neuplaťnuje žádná reklamace. Takže nestačí si přečíst článek Jak začít ... nestačí jen, že ti něco přijde zajímavé, ponoř se hlouběji, ušpiň si trochu ruce, zavař mozek, po pár týdnech budeš vědět jestli je to pro tebe i kdybys byl ten nejnerozhodnější člověk na světě.

Obecná rada, nauč se přemýšlet samostatně, na tomhle světě jsi za sebe, nestačí otevřít pusu a zařvat dotaz do davu, musíš se nad tím pořádně zamyslet, z tvého dotazu přímo křičí mladej kluk, kterej tomu ještě nevěnoval ani desetinu. Jak řešíš rozhodnutí ve svém osobním životě? Taky se nejdeš zeptat lidí na Zpovědnici ne? Sedni si ke stolu a přemýšlej, co od života chceš, na co máš talent a pak, když tě nic netrkne, když si nebudeš i po dvou měsících učení programování jistej, napiš dotaz na takovouhle stránku, napiš nám jak moc jsi se v tom a tom snažil, jak víš, že tohle a tohle jsou tvoje silné stránky, že skutečně chceš dělat IT, že sice ještě nevíš, jestli HW neb SW, ale to nevadí, protože na to času dost do vejšky, řekneš nám, že sis našel dvě tři školy v okolí a my zase řekneme tobě, jaký o nich máme míněni.

Nebudu tě peskovat za to, že sis nic nezjistil, že nad tím málo přemýšlíš, ale řeknu ti třeba to, že kdybys něco o IT středních hledal, zjistil bys, že drtivá většina existujících se nespecializuje na SW nebo HW, učí se tam zhruba od všeho trochu, co už bys třeba nemusel najít je fakt, že pro ITáka nemusí být takováhle průmka to nejlepší, pokud bys chtěl programovat a jít na VŠ, tak je mnohem lepší gympl, dle mého (a nejen mého) názoru. Ale je opravdu potřeba abys věděl, kterým směrem chceš jít a abys dodržoval pravidla, která jsou nejen ve světě IT nastavena, když máš kupříkladu fórum na .NET ... tak pokud netušíš co to je, tak to asi není vhodné místo, kam odložit dotaz ohledně studia. No přemýšlej a klidně se dál ptej, my rádi sdílíme zkušenosti, které nám kdysi taky chyběli.

 
Nahoru Odpovědět  +2 13.6.2016 18:53
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Šimon Zimice
David Čápka:13.6.2016 19:05

V tom článku je přece úplně všechno napsané 8-| Máš tam vypsané jaké jazyky se má smysl ze začátku učit, jsou to odkazy, prostě si jeden vyber, klikni na odkaz a otevři první kurz. Dál už pojedeš podle zdejších osnov, je tu vše potřebné.

Nahoru Odpovědět  +1 13.6.2016 19:05
Miluji svou práci a zdejší komunitu, baví mě se rozvíjet, děkuji každému členovi za to, že zde působí.
Avatar
Šimon Zimice:13.6.2016 20:25

Děkuju moc za rady už sem psát nebudu poučil jsem se ze svých chyb ale jěště se musím zeptat na jaké střední nebo gymplu jste studovali ? Našel jsme pár škol ale jsou moc daleko

 
Nahoru Odpovědět 13.6.2016 20:25
Avatar
Martin Florián:14.6.2016 13:08

Já jsem studoval SPŠ Strojní a Elektrotechnickou v Ústí nad Labem, obor Automatizační technika. Programování tam moc nebylo, ale naučil jsem se 2 důležité věci - inženýrskou matematiku (takovou, kterou občas využiji i v reálném životě) a pořádně se zamyslet než něco udělám :D

 
Nahoru Odpovědět 14.6.2016 13:08
Avatar
Filistin
Člen
Avatar
Odpovídá na Šimon Zimice
Filistin:14.6.2016 14:26

Já mám třeba gympl ... a teď jsme ne vejšce v Ústí ... nemůžu říct, že jsem nějakej profík - spousta znalostí mi pořád chybí - ale baví mě to studovat.
V zásadě je to všechno jen o samostudiu. Pokud tě to bude bavit, ponoříš se do toho sám a škola ti dá koneckonců jen jakýsi základ, od kterýho se odpíchneš.

 
Nahoru Odpovědět 14.6.2016 14:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.