Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Tadeáš Burda
Brigádník
Avatar
Tadeáš Burda :12.6.2020 13:00

...

Zkusil jsem: ...

Chci docílit: Zdravím, mám len pár otázok k tejto technológii. Vyvíjam primárne MVC a teraz som sa dostal k RazorPages, tak sem si prečítal dokumentáciu, jeden tutoriál a diplomovku típka k tomuto tématu. Neco malo sem si aj nakodil. Mám len takú otázočku, že ci niekto používa RazorPages a nie MVC a že čo vtom kodi, resp načo sa to má správne využívať. Vicemene z môjho hľadania mi došlo že by to mnelo byt fast oproti MVC a simple, ale mne osobne to tak nedôjde. Keďže MVC používa .cshtml tak a .NET tak ani tady sem nezaznamenal niaky veci prínos. Ide mi oto že bych chcel pochopiť prečo to vlastne Microsoft spravil, lebo z môjho prieskumu mi to nedopína. Tak ak vtom nekdo neco robil, alebo sa stým stretol tak keby ma čas budu rad za niaky ten koment. Ešte by mňa zaujímalo že ci sa to v praxi aj používa, lebo ktemu sem sa nedopátral a vecina ponúk čo mi chodí je ASP Core MVC, ale RazorPages mi tuším ešte nedošlo nikdy. Viem že existuje Blazor a ten chápem načo je, tam vidím vyhodí aj nevyhodí ale ten RazorPages mi fakt unika. Dik moc ked, sa tu nekdo zastavi na kavu :D

 
Odpovědět
12.6.2020 13:00
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Tadeáš Burda
Miroslav Holec:15.7.2020 15:40

Microsoft ani v tomto případě nezvládl naming. Razor Pages jsou fakticky součást MVC frameworku, pouze používají jiné paradigma. Razor Pages jsou evolucí Web Pages a víceméně takovou přestupní stanicí pro WebForms vývojáře. WebForms technologie byla prohlášena za legacy a MVC paradigma se většině vývojářů zvyklých na Web Forms nelíbí. Faktem ale je, Microsoft neinvestoval mnoho úsilí k rozšířené Razor Pages a již krátce po vydání této technologie spíše věnoval úsilí do Blazoru. Je to velmi podobné jako s Blazor Server a Blazor WebAssembly. Za 2 roky nebude nikdo moc chápat, proč vůbec existuje Blazor Server, ale teď je jeho role celkem zřejmá. Razor Pages se příliš nevyužívají, protože je pro vývojáře praktické přejít z .NET Frameworku na .NET Core a nadále používat MVC, které se nijak zásadně nezměnilo - spíše rozšířilo. Učit se teď Razor Pages nikdo moc nechce, protože už v podstatě lepší je rovnou se naučit Blazor. Já osobně mám Razor Pages raději než MVC, protože je stavba webu "srozumitelnější" a související části aplikace jsou více u sebe. Podobně jako v případě MVC a přístupu Feature Folders.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
15.7.2020 15:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.