IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Libor89
Neregistrovaný
Avatar
Libor89:14.12.2013 11:33

Zdravím,
napadá někoho, prosím, jak strukturovat xml soubor(y), aby v nich bylo možno zachytit relaci m-n? Ukládám data o studentovi a předmětech, jeden předmět může mít zapsáno více studentů a student může mít více předmětů.
Použití databáze, která by byla nejvhodnější, není možné.
Díky :)

 
Odpovědět
14.12.2013 11:33
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na
Kit:14.12.2013 11:49

XML je vlastně hierarchickou databází, takže bez redundance to de facto není možné dát do jednoho stromu. Můžeš však dát do jednoho podstromu předměty (kde klíčem bude jeho zkratka) a do druhého podstromu studenty a u každého uvést seznam zkratek předmětů, do kterých je zapsán. Případně to můžeš dát do dvou samostatných souborů.

Další možností je v DTD (XSD) vytvořit seznam předmětů a studentům jen přidělovat XML značky zapsaných předmětů. Je to však diskutabilní řešení, protože seznam předmětů se může časem měnit. Výhodou je snadná validace.

Nahoru Odpovědět
14.12.2013 11:49
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.