Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Petr Kasnal:13. května 22:00

Zdravím dělám v .net core web api a řeším jednu věc. Jaký je přesně rozdíl mezi FromForm a FromBody? Myslím si, že FromBody je to, že přijme třeba application/json nebo application/ja­vascript. A pokud je to FromForm, tak se musí data posílat přímo z formu? Jakou formou se posílají data pokud je to z formuláře? Je to taky nějaký json nebo je to složitější? Ptám se na to, protože bych to chtěl udělat co neuniverzálenjší a nerad bych si tam začal dělat nějakou botu. Takže moje otázka, co používáte a proč? A co je "lepší"

Zkusil jsem: Hledat ale moc jsem toho nenašel, asi je to moc jednoduchý.

Chci docílit: Správné funkčnosti

 
Odpovědět 13. května 22:00
Avatar
Odpovídá na Petr Kasnal
Vlastimil Juračka:17. května 11:16

Tady je to celkem dobře vysvětlené: http://homakov.blogspot.com/…ros-and.html

Jde o to, že data chodí v jiném formátu. Pokud jde o typ application/json, tak chodí jako json, pokud jde o typ FromForm, tak se to posílá v poli, což je celkem těžkopádné. Tento typ byl používaný hlavně dříve, také je to vidět v tom, že příspěvek je z roku 2012. V článku je to velice dobře vysvětlené. Snad jsem ti pomohl. :)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět  +1 17. května 11:16
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.