Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Petr H
Člen
Avatar
Petr H:8.4.2021 20:08

Řekněme, že mám dva formuláře Form1, Form2. Na Form1 mám numericUpDown a button, na Form2 mám numericUpDown.. Buttonem na Form1 si zobrazím Form2, doposud OK. Co mne trápí, když chci aby při změně hodnoty numericUpDown na Form1 se mi sama změnila hodnota na Form2. Možná se špatně ptám googlu, ale vše co jsem našel funguje "opačně" neboli z Form2 do Form1 (z vytvořeného do původního)

Zkusil jsem: Umím hodnotu nastavit při tvorbě formuláře, dokážu předat změněnou hodnotu třeba pomocí globální proměnné (fuj), zkoušel jsem delegáty ale ty mi chodily jen opačně.

Chci docílit: Vše je to statické, potřeboval bych aby se hodnota na Form2 měnila při změně na Form1

 
Odpovědět
8.4.2021 20:08
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
JerryM
Člen
Avatar
JerryM:17.4.2021 14:02

pokud máš Form1 a Form2 jako součást jednoho projektu a chceš z Form1 zapisovat na Form2 a opačně tak potřebuješ znát jejich handle chápeš jo ? takže něco ve smyslu

Form myform1 = new Form();
Form myform2 = new Form();

myform1.ptrForm2 = myform2;
myform2.ptrForm1 = myform1;

a proměnný ptrForm1 a ptrForm2 si musíš v každým ovladacím programu dopsat sám, ideálně samozřejmě jako proměnnou v dané třídě Form1 a Form2 ...

další možností je že si uděláš samostatnou statickou třídu - static konstruktor a static proměnné uvnitř třídy a to pak máš jako globální proměnné a mužeš si je načíst odkudkoliv po jejich naplnění

 
Nahoru Odpovědět
17.4.2021 14:02
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.