Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

Diskuze: Skript pro připojení k zdrojovým tabulkám, aktualizaci kontigenčních tabulek a následné odpojení

Aktivity
Avatar
olasek
Člen
Avatar
olasek:20.1.2021 10:05

Ahoj

vytvořil jsem v Excelu list, který pomocí kontigenčních tabulek tahá data 9 dalších souborů. Všechny tyto soubory jsou také tabulky v Excelu. Data se mi do tabulky generují správně, ovšem při kliknutí na aktualizovat se vytvoří spojení s těmi 9 tabulkami a těch 9 souborů je po kliknutí na aktualizaci zablokováno a další uživatel je může otevřít pouze pro čtení. Po zavření toho hlavního souboru, co tahá data je pak těch 9 souborů zase přístupných. Prohledal jsem všechny možné návody a varianty v Excelu a pouhým klikáním na možnosti to zřejmě zajistit nejde, proto jsem nucen použít VB.

Zkusil jsem: Popravdě nejsem programátor a ve VB jsem nikdy nic nedělal. Občas sice něco naprogramuji v Javascriptu, ale to má s VB pramálo společného, takže jsem takříkajíc čistý a budu moc vděčný za jakoukoliv radu.

Chci docílit: Těch 9 tabulek obsahuje velkou spoustu dat pro různé skupiny produktů. Do těch souborů doplňuje data 9 různých lidí nezávisle na čase tzn.když to zrovna potřebují nebo mají čas se tomu věnovat. Já potřebuji udělat "výcuc" zase pro dalšího člověka, který to kontroluje pouze jeden sloupec ze všech tabulek a zbytek ho nezajímá. Takže ten hlavní soubor má celkem 9 sloupců s daty z těchto souborů. Myšlenku mám, ale bohužel ji nedokáži programátorsky realizovat.

Fungovat by to mělo takto:
Po kliknutí na vytvořené tlačítko v buňce s názvem "Aktualizovat sloupce" se provede

  1. připojení k zmiňovaným 9 souborům .xls (zde se zablokují soubory)
  2. provede se aktualizace dat
  3. ukončí se spojení (zde se zmiňovaných 9 tabulek zase zpřístupní ostatním)

Děkuji moc za tipy a nápady nebo alespoň nasměrování, kterou cestou se vydat.

 
Odpovědět
20.1.2021 10:05
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
zelvicek
Člen
Avatar
zelvicek:20.1.2021 15:53
  1. Neukázal jsi žádný kód. Nejlepší by bylo zjednoduššit kód na co nejmenší část, která snadno reprodukuje problém.
  2. Tvůj kód ne VB (.net app) nebo VBA (makro) ?
  3. https://docs.microsoft.com/…rkbook.close
 
Nahoru Odpovědět
20.1.2021 15:53
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.