MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Avatar
Daniel Kohl
Člen
Avatar
Daniel Kohl:25. března 16:20

Ahoj
Potřeboval bych poradit. Jen pro studijní účely jsem si vytvořil program, který mi má otevřít CSV soubor s historickými daty. Tlačítkem procházet ho otevřu. MessageBox mi ukáže cestu, ale když chci rozdělit sloupce program mi vyhodí hlášku viz. Obrázek. a tudíž nemohu s rozdělěnými daty dále pracovat. Poradí prosím někdo?Díkes Dan

Zkusil jsem: Ani nevím co vše jsem zkoušel, ale všichni to mají stejně a mě to nejde. (Pro info nemám nikde vytvořenou Class,ale to by snad problém být neměl ne?Zkoušel jsem i příkaz Flush();

 
Odpovědět
25. března 16:20
Avatar
Peter Machaj
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Daniel Kohl
Peter Machaj:25. března 16:28

ta prva hodnota z pola co tam vchadza to Int.Parse() zrejme nebude cislo ... skus si tam dat breakpoint a oddebuguj si to ci ti tam leze ... alebo si predtym parse vyhot messagebox ;-)

 
Nahoru Odpovědět
25. března 16:28
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Bugmaster
Člen
Avatar
Bugmaster:25. března 16:34

Problem není v rozdělení.

Padá ti to v okamžiku, kdy první prvek pole (tj. rozdeleno[0]) parsuješ na číslo. Ta chyba ti řiká, že rozdeleno[0] není ve správném formátu.

Netuším, jak vypadají vstupní data. Z toho, co z toho screenshotu vidím, bych si tipnul, že na prvním řádku máš v souboru hlavičku tabulky. Může to být ale cokoliv.

 
Nahoru Odpovědět
25. března 16:34
Avatar
Daniel Kohl
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Machaj
Daniel Kohl:25. března 16:50

Díky moc. Jsem Trubka vůbec mě nenapadlo, že by to bylo vstupním souborem.

 
Nahoru Odpovědět
25. března 16:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.