Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Šeryx
Člen
Avatar
Šeryx:26.1.2014 16:25

Ahoj chci propojit DB s mojí aplikací ale pořád mi to píše:
An unhandled exception of type 'System.Data.SqlCli­ent.SqlExcepti­on' occurred in System.Data.dll

Additional information: Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Chyba při vyhledávání zadaného serveru či instance)

kód:
using System.Data.SqlCli­ent;
static void Main()
{
string connectionString = @"Data Source=D:\My folder\projek­ty\Game\Game\Da­tabase1.sdf";
SqlConnection cnn = new SqlConnection(con­nectionString);
cnn.Open();
}

Dík za odpovědi.

Odpovědět
26.1.2014 16:25
Neodsuzuj někoho za to co něco neumí, ale uznávej ho za to co umí....
Avatar
Odpovídá na Šeryx
Michal Žůrek - misaz:26.1.2014 16:32

víš co, prvně jsem ti chtěl ten příspěvek zkopírovat aby sis ho znova přečetl, pak jsem si řekl, že by to bylo ode mě možná hnusné. Tak ti to řeknu takhle, problém ani nebude v počítači a databázi, ale v programátorovi, kterému to sice chybu napsalo (dokonce česky), ale on si ji prostě nepřečetl.

Píše ti to tam docela jasně, že ten server neexistuje nebo nefunguje. Tak si zkontroluj zdali je zapnutý, zdali je dostupný, zdali je jeho adresa v kódu napsaná dobře nebo třeba jestli nepotřebuje přihlášení.

 
Nahoru Odpovědět
26.1.2014 16:32
Avatar
Šeryx
Člen
Avatar
Šeryx:26.1.2014 20:07

Ahoj tak já jsem si kontroloval jestli je DB připojená a v DB exploreru to ukazuje že ano...Spojení jsem testoval a napsalo to že funguje...Přih­lášení jsem nenastavoval na heslo takže by to taky neměl být ten problém..Adresu jsem do kódu zkopíroval takže by měla být správná.Tohle jsem kontroloval asi 10x(možná špatně) a právě proto se ptám protože už fakt nevím kde mám chybu...Dík za odpověď a doufám že se to povede nějak vyřešit..Čau.

Nahoru Odpovědět
26.1.2014 20:07
Neodsuzuj někoho za to co něco neumí, ale uznávej ho za to co umí....
Avatar
Šeryx
Člen
Avatar
Šeryx:28.1.2014 20:28

Prosímtě mohl by ses na to kouknou a říct mi co mám špatně?
http://mojesoubory.funsite.cz/down.php
Ahoj a dík :-)

Nahoru Odpovědět
28.1.2014 20:28
Neodsuzuj někoho za to co něco neumí, ale uznávej ho za to co umí....
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.