Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Spolupráce gridů přes spojovací tabulku

Aktivity
Avatar
Čeněk Ďurian:20.9.2016 13:20

Ahoj všem,
se C# začínám, ale ještě než jsem začal, tak jsem se krásně zaseknul :-) Ve Visual Studiu je celkem hezká možnost kromě ručního psaní kódu taky datový zdroj "naklikat" do gridu. Pokud jsou gridy dva nebo více, je to v pohodě (myslím, že se tomu říká master - detail), ale zastavil jsem se u situace, kdy mám v databázi tabulku "zamestnanci", "hardware" a spojovací tabulku "zam_hardware", protože každý zaměstnanec může mít teoreticky více počítačů a / nebo několik zaměstnanců se může dělit o jeden. Nevím si rady s nastavením těch gridů, aby mi to všechno spolupracovalo. V hlavním gridu jsou informace o zaměstnancích, na něj pak můžu třeba napojit grid s kontakty, přičemž se mi kontakty mění podle označeného zaměstnance v hlavním gridu. Totéž mi ale už nejde udělat s gridem, ve kterém se má objevovat seznam počítačů, které jsou s uživatelem spojeny pomocí spojovací tabulky.

V testovacím příkladu jsem udělal tři gridy, právě ze zmíněných tabulek (zamestnanci, zam_hardware a hardware). Ne ze bych na formulari ten grid zam_hardware potřeboval, ale chtěl jsem zkoušet, jak to funguje. Jdu na to očividně špatně. pokud by mi s tím někdo dokázal pomoct, byl bych hrozně rád :-)

Editováno 20.9.2016 13:22
Odpovědět
20.9.2016 13:20
Pokud se rozhoduješ mezi dvěma možnostmi, ta třetí bude správná.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.