Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Symetrické šifrování dat a jejich uchovávání.

Aktivity
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Petr Čech:11.12.2015 22:38

Ahoj, řekněme, že mám list určitých objektů, jejichž všechny vlastnosti jsou citlivé, proto je budu chtít chránit heslem. Heslo zná pouze uživatel, data se ukládají pouze lokálně.
Potřeboval bych postup na zašifrování všech těch objektů a jejich následné uložení do souboru/stringu (který se uloží jako soubor) nějak rozumně bezpečným algoritmem- našel jsem, že nejspíš AES?. Je mi jedno, jestli budou nakonec data v JSONu nebo XML, ale mělo by to celé být dependency-free, protože to chci použít na Xamarin.Android projektu.
Jen bych vás chtěl informovat, že šifrování a bezpečnosti vůbec nerozumím, takže ano, asi nevím, co přesně chci, proto se ptám :-)
Díky.

Odpovědět
11.12.2015 22:38
the cake is a lie
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Petr Čech:13.12.2015 21:39

Takže nakonec jsem si napsal vlastní třídu, kdyby na tento dotaz někdo narazil v budoucnu, tak je na githubu: https://github.com/…/cs-rijndael

Akceptované řešení
+5 Zkušeností
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
13.12.2015 21:39
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.