Diskuze: Symetrické šifrování dat a jejich uchovávání.

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Symetrické šifrování dat a jejich uchovávání. American English version English version

Aktivity (3)
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:11.12.2015 22:38

Ahoj, řekněme, že mám list určitých objektů, jejichž všechny vlastnosti jsou citlivé, proto je budu chtít chránit heslem. Heslo zná pouze uživatel, data se ukládají pouze lokálně.
Potřeboval bych postup na zašifrování všech těch objektů a jejich následné uložení do souboru/stringu (který se uloží jako soubor) nějak rozumně bezpečným algoritmem- našel jsem, že nejspíš AES?. Je mi jedno, jestli budou nakonec data v JSONu nebo XML, ale mělo by to celé být dependency-free, protože to chci použít na Xamarin.Android projektu.
Jen bych vás chtěl informovat, že šifrování a bezpečnosti vůbec nerozumím, takže ano, asi nevím, co přesně chci, proto se ptám :-)
Díky.

Odpovědět 11.12.2015 22:38
Why so serious? -Joker
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Petr Čech:13.12.2015 21:39

Takže nakonec jsem si napsal vlastní třídu, kdyby na tento dotaz někdo narazil v budoucnu, tak je na githubu: https://github.com/…/cs-rijndael

Akceptované řešení
+5 Zkušeností
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +1 13.12.2015 21:39
Why so serious? -Joker
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.