Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: TableLayout c#

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) TableLayout c# American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Grospitsch
Člen
Avatar
Grospitsch:27.5.2015 19:58

Zdravím,
mám menší problém, který nemohu rozluštit. Máme TableLayoutPanel a má 6 řádků a 9 sloupců. V každé buňce mám textbox. Enabled jsou jen ty, do kterých se bude zapisovat skóre. Teď se dostáváme k tomu problému. Abych mohl zapsat výsledky a přidělit body, tak sem přes foreach projel každý ten textbox v tom panelu. Ale vzhledem k tomu, že mi to projíždí ty textboxy nějak divně (u obrázku vidíte, co mi to projelo jako první a co jako poslední atd...) tak to potřebuji zjistit přes něco jiného. Když sem se koukal do vlastností, tak tam bylo u textboxu row a column, ale to bude kvůli tomu, že to je v té tabulce. Existuje způsob, jak přijít na to, jaká buňka je přes foreach právě kontrolována?

foreach (Control item in tableLayoutPanel1.Controls)
 {
  if (item is TextBox)
  {
   if (item.Enabled == true)
   {
    //kod
   }
  }
 }

Za jakoukoliv pomoc předem díky.

Editováno 27.5.2015 20:01
 
Odpovědět 27.5.2015 19:58
Avatar
Odpovídá na Grospitsch
Michal Štěpánek:28.5.2015 10:19

Kouknul jsi se v designeru na "TabIndexy" těch textboxů? Myslím, že jsou nastaveny indexy tak, jako na tom obrázku. Když si klikneš do textboxu a budeš se mezi nimi pohybovat mačkáním tabulátoru, tak to bude podle mě přeskakovat taky tak, jako to máš na tom obrázku...

Nahoru Odpovědět  +1 28.5.2015 10:19
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Grospitsch
Člen
Avatar
Grospitsch:28.5.2015 12:21

Zkoušel jsem měnit tabindexy tak aby to šlo po sobě, ale pořád mi to dělá to co nechce. Vyřešit by to mohlo tableLayoutPa­nel1.GetRow(i­tem) tím bych získal jednu hodnotu a potom GetColumn, ale nevím jestli to bude fungovat zkusím to, až se dostanu domů. Pak dám vědět.

 
Nahoru Odpovědět 28.5.2015 12:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.