Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Uchovávání proměnných

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Uchovávání proměnných American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
beats.omni
Člen
Avatar
beats.omni:11.5.2015 5:54

Dejme tomu, že potřebuju zjistit verzi Windows, typ CPU atd. např. hned na začátku programu ve třídě Program.cs. Zavolám příslušné metody, dostanu zpátky stringy "Windows 7 Professional", "CPU Intel i5". Ty použiju v dané třídě podle potřeby. V tom samém programu budu mít další třídu, např. TridaJedna.cs, kde budu opět potřebovat zjistit verzi Windows a verzi CPU. A nakonec ještě poslední třídu, kde budu potřebovat udělat totéž.

V obou posledních případech, je řešením zavolat stejné metody jako prvně. Zjišťování verze Windows a CPU ale chvilku trvá. Proto by mě zajímalo, jestli můžu někde uchovat již prvně získané stringy s verzí Windows a typem CPU (např. v kolekci) a přistupovat k takové kolekci ze všech tříd, nebo je lepší to ukládat do nějakého Temp souboru, který se po dokončení programu vymaže?

 
Odpovědět  -1 11.5.2015 5:54
Avatar
Odpovídá na beats.omni
Michal Štěpánek:11.5.2015 7:46

Můžeš si v nějaké třídě udělat statické proměnné, které budou dostupné odkudkoliv a při prvním zjištění ty hodnoty do těchto proměnných uložit. Pak už se je jenom přečteš tam, kde budeš potřebovat.

Nahoru Odpovědět  ±0 11.5.2015 7:46
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Člen
Člen
Avatar
Odpovídá na beats.omni
Člen:11.5.2015 10:28

Ako chceš :) záleží od tvojich znalostí a od toho ako je to podľa teba lepšie spraviť. Ako napísal Michal Štěpánek môžeš v triede spraviť statické premenné, ale ak chceš aby boli výsledky dostupné v súbore, z ktorého by sa načítali, tak je to na tebe. Odporúčam použiť statické premenné

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět  +1 11.5.2015 10:28
...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.