Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Hledáme programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
php week
Avatar
marousss
Člen
Avatar
marousss:25.5.2015 10:15

Zdravím,

předem se omlouvám, za hloupý dotaz, ale teprve se začínám učit :)

V excelu 2007 jsem si udělal pár základních skriptů přes visual basic s použitím jednoduchých ovládacích prvků (label, buton, listbox....). Teď bych potřeboval použít trochu rozmanitější uživatelské rozhraní, které bohužel visual basic, který je součástí excelu nenabízí (mimo jiné Treeview). Nainstaloval jsem Microsoft visual basic 2008 express edition, kde si můžu vytvořit uživatelské rozhraní přesně podle potřeb. Problém mam v tom, že bych potřeboval toto rozhraní dostat do excelového souboru, abych s ním mohl pracovat. Je to možné? Export do .frm, který bych následně importoval se mi nepodařilo najít.

Děkuji za pomoc,

Marek

 
Odpovědět
25.5.2015 10:15
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na marousss
Michal Štěpánek:25.5.2015 11:57

V první řadě bych nepoužíval VS2008, protože jak sám název napovídá je to už mnoho let staré prostředí pro vývoj. Nainstaluj si VS2013 Community. S excelem se dá pracovat celkem pohodlně za pomoci různých knihoven... Rozhraní nebudeš dostávat do excelu, ale excel použiješ jako zdroj dat pro svou aplikaci.

Nahoru Odpovědět
25.5.2015 11:57
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.