Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
Java week

Diskuze: V jakém jazyce se rozvíjet?

Aktivity
Avatar
Václav Gajda :27.10.2015 16:03

Zdravím, jsem student druhého ročníku SŠ IT- programování a jak jsem poznal, tak mě škola na konci neudělá moc kvalitním programátorem. Jazyk, který mám od prváku je staré známé Céčko. Teď mi přibude HTML, SQL a něco málo z CSS a na konci druháku mám skončit celé C. Ve třeťáku mi přibude C++ a webové aplikace. Ve čtvrťáku se už jen pokračuje. Na jazyk C++ se klade největší důraz. Bohužel český školní systém nestojí za nic. Vyučují staříci, kteří znají jen svůj zastaralý systém učení a dá se říct, že se nudím. Ptám se tedy, v čem se mám rozvíjet? O jaký jazyk je dnes poptávka, co má budoucnost? Zkusit jinačí jazyky (Java, C#, PHP,...)? Děkuji za jakoukoli radu či cennou zkušenost.

 
Odpovědět
27.10.2015 16:03
Avatar
Hit
Člen
Avatar
Hit:27.10.2015 16:19

Říká se, že kdo umí Javu/C# se neztratí :), bohužel zatím jsem práci v tomhle oboru nehledal, takže nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti. Každopádně si myslím, že by jsi se měl nejdřív zamyslet nad tím, co tě baví(např. jestli by jsi chtěl dělat weby) a až podle toho se rozhodnout co dál.

Nahoru Odpovědět
27.10.2015 16:19
Life's not about how hard you can hit, it's about how hard you can GET hit and keep moving forward.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
DooM
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Václav Gajda
DooM:27.10.2015 18:25

To je pravda. Škola tě toho moc nenaučí. Moje bývalé spolužáky, kteří jsou teď ve čtvrťáku (já z té školy odešel v prváku) musím dnes doučovat. Dělají tam primárně C# a když na ně vytáhnu slova jako jmenný prostor, ternární operátor nebo konstruktor, tak na mě vejraj, jako by to nikdy neviděli. Nejsou připraveni vykonávat ani práci junior programátora.

Co se týče poptávky, tak nejvíc mi přijde, že se setkávám s poptávkami na PHP, dále Java a potom C#. Nevím jestli je to jen můj osobní pocit, ale každopádně tyhle 3 jazyky patří k největším zástupcům v nabídkách práce.
Jak napsal Hit, nedělej si starosti o uplatnění. Rozviň se v jakémkoliv jazyce, který tě baví. Programování je všude stejné a naučit se syntaxi nového jazyka nezabere dlouho.

Nahoru Odpovědět
27.10.2015 18:25
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.