IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Výstupní hodnota z comboboxu

V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Petr Klekner:3.4.2018 19:32

zdravím programuji ve wpf a mám v comboboxu nabindovaný objekt potom co ten objekt vyberu tak si ho samozřejmě vytáhnu kde potřebuji, takže mam model Game a v něm id atd. a chci se zeptat zda je možné nějak si nastavit aby ten combobox vracel propertu co ja chci takže tady ID a zda je to dobré řešení. Samozřejmě si to můžu vytáhnout z toho modelu sám. Předem díky za každou radu

 
Odpovědět
3.4.2018 19:32
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
Michal Štěpánek:3.4.2018 23:03

Např. mám ComboBox (může to být i třeba DataGrid, nebo ListBox, či něco jiného), kde jsou nabindované mobilní telefony a zobrazena jejich čísla (jako text položky) a ID (jako value) pomocí ObservableCollec­tion. Když si hodnotu vybrané položky "přetypuji" na "MobCislo" - podle třídy, kde mám jednotlivé vlastnosti uvedeny

(MobCislo)cbCisla.SelectedItem

v podstatě jsem si "vytáhl" všechny informace o vybraném čísle a můžu s nimi dále pracovat...

Editováno 3.4.2018 23:06
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
3.4.2018 23:03
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.