Java týden Předvánoční slevová akce
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!
Avatar
Lu Kiss
Člen
Avatar
Lu Kiss:5. srpna 15:21

Ahoj, řešil někdo někdy vývoj aplikace na MacOSu a nasazení na Windows? Je nějaká mezivrstva co mi to vyřeší? Aplikace vždy poběží na W, vývoj jsem schopen dělat i na nich, ale raději bych mac. Důvod proč to je na W, je ten, že C# má asi nejlepší knihovny pro práci se syst. ovladači (aplikace bude stahovat soubory zkrze API a posílat do tiskové fronty a následně tisknout). Popřípadě jiný jazyk (python?) ve kterém to napsat (zkoušel jsem i Dart, ale nějak se nedařilo najít tu tiskárnu). Děkuji.

Zkusil jsem: .NET Core

Chci docílit: Aplikaci napsat na MacOS, zkompilovat na něm i na Windows.

 
Odpovědět
5. srpna 15:21
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Samuel Kodytek
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Lu Kiss
Samuel Kodytek:6. srpna 14:48

Ahoj,

Pokud jsem to pochopil správně chceš vyvíjet projekt, který používá knihovny, které fungují pouze na windowsech, na macu?

Zní to jako docela oříšek... Pokud se sice jenom jedná o to, že na macu např. nemůžeš najít tiskárnu, ale jinak appka funguje v pohodě a ty knihovny jsou jak pro os x tak pro windows, tak to určitě jde, jen tu část appky s tiskárnou si budeš muset vyzkoušet na windowsech.

Pokud se jedná o .net Core tak bych přistoupil k tomu asi následujicím způsobem. Napíšeš kód na macu, tu část kterou kterou můžeš o testovat. Pak si pushnesh kód na git, nebo nějakým jiným způsobem přesuneš celou solutionu na windowsy. A jen zkompiluješ tu appku znovu.

A pokud fakt jen chceš kompilovat kód na os x pro windows: https://stackoverflow.com/…ation-on-osx (ale příjde mi pohodlnější vyvíjet na windowsech když zrovna testuješ nějakou funkcionalitu, kterou nemůžeš otestovat na macu)

Doufám, že jsem pomohl :)

Editováno 6. srpna 14:49
Nahoru Odpovědět
6. srpna 14:48
There is more than one way to screw it
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.