C# týden November Black Friday
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Diskuze: Webová aplikace s osobními údaji

Aktivity (4)
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Petr Kasnal:7. listopadu 11:55

Ahoj, jsem vývojář v .net core MVC a udělal jsem si malou aplikaci. Co ve zkratce dělá, není to žadná věda. Do aplikaci se dají přidávat různé nápady uživatelů, takže uložení samotného nápadu by mělo být ok. Jediné s čím si myslím, že by mohl být problém je to, že uživatel se může registrovat a v tu chvíli si držím jeho údaje. Takže bych přidal checkbx, zda souhlasí se zpracováním osobních údajů a předpokládám, že by tam měl být nějaký link na ty smluvní podmínky. Víte někdo co přesně tam má být? Musím to mít u sebe na webu? Je nějaká doba, do které musím například uživatele smazat? O uživateli udržuji jeho email, jméno, uživ. jméno, heslo a pokud se přihlásil přes soc. síť, tak si uložím ten token. Tohle je vše co bych asi chtěl vědět. Předem vám moc děkuji.

Zkusil jsem: Samozřejmě jsem zkoušel hledat, ale u hodně věcí je toho až zbytečně moc. Jde mi opravdu jenom o jednoduchou věc, která je asi dost častá a myslím si, že tohle je lepší probrat s lidmi co už to řešili. A pokud potřebuji ještě něco

Chci docílit: Správnosti své aplikace.

 
Odpovědět
7. listopadu 11:55
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Kasnal
Jaroslav Smrž:7. listopadu 12:15

Musíš mít specifikované za jakým účelem shromažďuješ data a kdo k nim má přístup + pravidla webu. To je vše, co je povinné. Pokud máš nějakého pověřence na GDPR, tak ho zmínit atd. Data samozřejmě nemůžou být volně přístupná.

Nahoru Odpovědět
7. listopadu 12:15
/* Life runs on code */
Avatar
Odpovídá na Petr Kasnal
Luboš Hnědý:7. listopadu 13:42

Jak píše Jaroslav tohle by mělo stačit.

Editováno 7. listopadu 13:43
 
Nahoru Odpovědět
7. listopadu 13:42
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Petr Kasnal:7. listopadu 13:44

Moc ti děkuji za odpověď a není například nějaká šablona na to? Na nějaké obecné pravidla webu a proč schromažďuji ty údaje? Samozřejmě si to nějak upravím. Díky moc

 
Nahoru Odpovědět
7. listopadu 13:44
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Kasnal
Jaroslav Smrž:7. listopadu 14:36

Není za co :) Jinak v češtině a zdarma o ničem nevím. V angličtině se ale toho dá najít spousty, ovšem nelze použít paragrafy. Jestli nespěcháš a vydržíš do zítra, tak ti pošlu naši firemní šablonu, ovšem je potřeba si ji upravit podle tvých stránek / aplikace. Jsou tam popsané konkrétní části aplikace, tak ty je potřeba změnit.

Nahoru Odpovědět
7. listopadu 14:36
/* Life runs on code */
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Petr Kasnal:7. listopadu 15:49

Nespěchám a byl bych ti strašně moc vděčný! Opravdu moc nevím co s tím a kdybych se měl čeho chytit, tak by to bylo super. :) Zkusím si to pak nějak upravit. Email ti pošlu do zpráv. Ještě jednou moc moc děkuju.

 
Nahoru Odpovědět
7. listopadu 15:49
Avatar
Petr Kasnal
Člen
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
Petr Kasnal:12. listopadu 10:02

Nezapomněl si na mě?

 
Nahoru Odpovědět
12. listopadu 10:02
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.