Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
kreketus
Člen
Avatar
kreketus:20.2.2019 17:36

Zkusil jsem:

Chci docílit: Existuji technologie zamerene na diktovani kodu programu hlasem? (tech na bezne diktovani uz je samozrejmne mnoho..)
Zkousel jsem si k tomu neco najit, ale neni snadne najit vhodna klicova slova do vyhledavace. Ten totiz naleza prevazne odkazy o aplikacich reagujici na hlas, a ja se chtel dovedet zda se rovnez hlasovym vstupem vytvareji aplikace na programatorske urovni.

 
Odpovědět
20.2.2019 17:36
Avatar

Člen
Avatar
:21.2.2019 9:58

Jen okomentuji. Při představě objemu mojí mentální aktivity během vývoje a sestavování programového kódu, při objemu automatizovaných pohybů po klávesnici, které neslouží k psaní vlastního programového kódu a při objemu odskoků do jiných oken apalikací, se mi jeví diktování kódu hlasem jako chiméra, dost možná spíš jako blbost - zatím ...
Navíc po takové 8h+ šichtě v práci bych asi druhý den "nenadiktoval" asi už nic dalšího. A co moji kolegové? Nebudu je rušit? :)
A co chyby? Kolik jich jen člověk udělá rukou a klávesnicí, a co teprve hlasem? Navíc ruka a myšlenky jsou rychlejší než myšlenky a jejich převod na hlas, který musí vyjádřit jak režijní povely, tak i vlastní příkazy. Je to nakonec moc pomalé podle mě.
Mnohdy i kleji a byl bych jen velmi nerad, aby ty výrazy někdo interpetoval jako povely.

Kdepa, tudy zatím cesta nevede - pro mne. Asi by to i technicky nějak šlo, ale bylo by to nakonec velice nepraktické.
Přijde mi to jako vize "matlací" dotykové éry namísto myši, která nakonec ukotvila ve sféře mobilních telefonů v podobě typicky viděného gesta posunu textu na facebooku z dola nahoru... (nadsázka) ...někdo to smysl snad dává a někde prostě ne.

 
Nahoru Odpovědět
21.2.2019 9:58
Avatar
kreketus
Člen
Avatar
kreketus:21.2.2019 14:27

Pro nekoho muze byt znicujici pouzivat stale jen ruce, takze rad prostrida metody a ne vzdy se pracuje v blizke pritomnosti dalsich lidi. Napriklad diktovani bezneho textu byva nekdy mnohem rychlejsi nez psani vsemi deseti.
Samozrejme je to jiny zpusob prace..

Z meho mohledu matlaci dotykova era prinesla to nejvetsi plus prave vyrazenim mysi a neergonomickeho klikani.

 
Nahoru Odpovědět
21.2.2019 14:27
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:22.2.2019 7:48

google = voice dicting code
Advanced Voice-Control, speech to code, program by voice
https://www.youtube.com/watch?…

Ja bych si to predstavoval spis jako pretahovani komponent v delphi. Nejakou spesl funkci bys musel napsat rucne.

 
Nahoru Odpovědět
22.2.2019 7:48
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.