Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week

Diskuze: Zápis binárního souboru na SD kartu

Aktivity
Avatar
Zimmermann Štěpán:16.7.2015 12:07

Zdravím
v C# jsem nový a hned jsem narazil na pořádný oříšek. Mam .iso soubor obsahující bytovou kopii Linuxu pro raspberry pi. V ní provedu určité změny přepsáním bytů. Pokud si toto změněné iso nakopíruji na disk a potom ho na kartu nahraji pomocí win32diskimager vše funguje tak jak má. Pokud se ho pokusím nahrat přímo na SD kartu tak ji porouchám tak že už ji nedokáži přečíst ani víše zmíněným programem.

pro zápis na kartu používám následující fci:

[DllImport("kernel32.dll", SetLastError = true)]
        public static extern bool WriteFile(IntPtr handle,
        byte[] buffer, ushort count, ref ushort written, IntPtr lpOverlapped);

Při použití s parametry vypadá takto:

Win32.WriteFile(handle, buffer, poc, ref poc2, IntPtr.Zero);

Karta jsem zkoušel formátovat na ntfs i fat32 vždy po 8192 b na oddíl. Po stejné velikosti provádím i zápis na ni. Otázka zní: neexistuje nějaký novější lepší způsob něž použití knihovny kernel32.dll? Pokud ne byl bych rád za jakýkoli nápad v čem by mohl být problém. Předem děkuji za odpověď.

 
Odpovědět
16.7.2015 12:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.