Body zdarma PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Interaktivní prvouka

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Interaktivní Prvouka byl zpočátku projekt s velkým P a velkou nadějí. Téměř ihned při vymyšlení aplikace a jejím prvním návrhu byla aplikace prezentována v sídle českého Microsoftu v Praze. Nápad na aplikaci se velmi zalíbil a byla dohodnuta i menší podpora při propagaci.

Čas plynul a kolegové odcházeli. Aplikace se stále ořezávala a ořezávala až z ní zbyl malý kousek. Kousek ukázky, co může aplikace časem nabízet ve velkém množství. S aplikací jsem zvládl vyhrát 1. místo v okresním kole SOČ a nakonec i vybojovat 3. místo v krajském kole SOČ.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Možná se nabízí otázka "Proč to sám shazuješ ?" Inu, proč nekápnout trochu pravdy :). Pokud by se našel tým lidí, kteří by chtěli pomoct ihned bych to uvítal. Ono se to nezdá, ale i tak to byla "otrocká" práce. Plus mínus 90 fotografií není mnoho že? NE! 95% fotografií jsem musel najít na internetu tak, abych je mohl dále používat. Všech těch 95% pochází ze serveru Wikimedia Commons a jsou opatřeny určitou verzí Creative Commons 3.0. Zbylých 5% poskytl například pan Jaroslav Pavlát či spolužák (1 fotografie).

Aplikace je určena pro Windows 8 a je zdarma ke stažení zde: http://apps.microsoft.com/…0c9d8d5d0900

Co se týče grafiky. No,.. grafik se nesehnal :)

Úvaha na konec

Ačkoliv to mělo potenciál, sám ani pořádně nevím jestli chci aby se aplikace vylepšila / rozšířila. Aplikace je špatně napsaná a musela by se předělat od základu. Špatně je napsaná kvůli mému učení v XAML a WinRT. Některé menší aplikace jsou na tom mnohem líp :). Kdybych si jednoho dne řekl, že to jádro musím přepsat místo toho abych nabaloval další a další věci byla by to jiná básnička.

Časem se možná i rád vrátím, přepíšu jádro a na svět vypustím mnohem lepší práci. Zde zatím demoverze, možná budoucí full verze pěkné aplikace pro základní školy.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

 

Program pro vás napsal Petr Nymsa
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor se věnuje programování v C# a celkově se zajímá o .NET technologie. Působí jako Microsoft Student Partner.
Všechny články v sekci
C# Windows Store aplikace
Miniatura
Následující článek
Programujeme pro Windows 8 - První aplikace
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!