Předvánoční Black Friday Předvánoční Black Friday
Až 80% zdarma! Předvánoční BLACK FRIDAY akce. Více informací

Práce s webkamerou v C# .NET

C# .NET Formuláře Windows Forms Zdrojákoviště Práce s webkamerou v C# .NET

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Jednoduchá práce s webkamerou. Téměř každý notebook v dnešní době obsahuje webkameru a my se dnes podíváme na to jak s ní pracovat v C# .NET. Je to jednoduché a základní práci s ní zvládneme na pár řádků kódu. Pro naše potřeby použijeme knihovnu EMGU.CV. Knihovna je dostupná přes NuGet Gallery, takže si ji přidáme do projektu.

Dále vytvoříme instanci VideoCapture(), která obsahuje metodu QueryFrame() která získá aktuální snímek z kamery a z něhož mužeme získat přímo Bitmap, se kterým můžeme dále pracovat, uložit, aplikovat filtry...vše co vás napadne.

VideoCapture capture = new VideoCapture();
var frame = capture.QueryFrame();
Bitmap b = frame.Bitmap;

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 21x (229.49 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal Matyáš Černohous
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje vývoji C# aplikacím. Poslední dobou jsem se z dekstopu přeorientoval na tvorbu aplikací pro Windows Phone. V hlavě mám spousty nápadů, ale bohužel se teď musím učit na maturitu... https://www.windowsphone.com/cs-CZ/store/publishers?publi
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:9.12.2017 14:45

Otazka: Tablet DELL s Windows obsahuje fotak / kameru. Snimok z kamery sa mi podarilo ziskat, ale ked chcem spravit fotku - ako sa to da ? Kamera ma max. rozlisenie Full HD 1920 x 1080 @ 30fps, ale fotak ma 3000 x 2000, ale fotku neviem spravit.

 
Odpovědět 9.12.2017 14:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.