Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Tvorba shaderů v HLSL - Online kurz

7 lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Budeš umět vylepšit vlastní 3D engine založený na C# .NET MonoGame o různé efekty. Moderní kurz nabitý praktickými příklady ti dá solidní skills pro práci v herním průmyslu.

Tutoriál ti nejprve představí, co shader vlastně je, a sám si svůj první jednobarevný shader naprogramuješ. Aby tvůj shader nebyl tak nudný, tak se naučíš aplikovat textury, jejichž vykreslování budeš umět ovlivňovat filtrováním a adresními módy.

Rozsáhlým tématem bude světlo. Naučíš se pracovat s jeho různými typy, jako jsou např. ambient, směrová, point, spot a specular světla.

Nakonec se ještě budeš zabývat postprocesory, tzn. speciálními shadery, které nějak upravují výsledný obraz vykreslené scény. Tyto postprocesory ti umožní vytvářet různé efekty, např. efekt mlhy, negativu, rozostření nebo glow.

Online tutoriály


 

Aktivity