Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.

Tvorba 3D her v Unity - Online kurz

V minulé lekci, Úvod do Unity 3D, jsme si řekli o programování 3D a 2D her v Unity.

V on-line kurzu si naprogramujeme od začátku 3D střílečku z pohledu první osoby (FPS) v Unity 3D a C# .NET.

17 lekcí

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě tutoriály naučí?

Budeš umět naprogramovat jednoduchou 3D hru z pohledu první osoby v populárním herním enginu Unity3D. Moderní kurz ti dá solidní základy pro vstup do herního průmyslu.

Hned, co si založíš projekt, tak začneš na hře pracovat. Nejprve vytvoříš základní terén a hráče, jehož ovládání pohybu a kamery zajistíš tvými prvními scripty.

Jelikož hráč je zatím reprezentován pouze velmi jednoduchým objektem, tak se naučíš importovat modely z Unity Asset Store. Rázem budeš mít k dispozici modely rukou a zbraní, které v následujících lekcích oživíš různými animacemi. Jednou z těchto animací bude i animace střelby. Tu navíc doplníš i zvuky a dalšími efekty.

Aby terén nebyl jen jeden velký kvádr, tak si jej upravíš pomocí nástrojů Unity, textur a stažených modelů, aniž bys musel cokoliv programovat.

Následně se opět vrátíš ke zbraním. Přidáš ukazatel počtu nábojů a na-animuješ jejich přebíjení. Protože v každé pořádné střílečce musí být více jak jedna zbraň, tak přidáš ještě jednu spolu s animacemi jejich výměny.

Základní prvky hráče a terénu již budeš mít hotové, proto se zaměříš na nepřítele. Tomu naprogramuješ pohyb, chování, střelbu, životy atd.

Na úplný závěr si znalosti prověříš ve vědomostním testu a Unity 3D tutoriál bude u konce stažením certifikátu v PDF.

Online tutoriály

-15% Cena: 250 Kč 212 Kč (85 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO


 

Aktivity