Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.
C# week

Koulič

Koulič je jednoduchá hra vytvořená během tří večerů v Unity a sestávající se ze tří levelů. Hráčovým cílem je dorazit s koulí do cíle.

Ovládání

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hra se ovládá W S A D nebo šipkami a reset kuličky přes X / Enter / Backspace / Delete.

Pokud se vám v prvním levelu bugne skleněná deska, restartujte hru :)

Hodnocení poroty

Tento projekt se účastnil soutěže ITnetwork summer 2020.

Porotce Bodů Hodnocení

David Čápka
8.5 Hezky zvládnutá 3D arkáda o 3 levelech, která určitě neurazí a pobaví snad každého. Levely jsou hezky zpracované a každý umožní vžít se do daného prostředí (ta jsou celkem kreativní, totalitní červené ubrusy a pak piráti z Karibiku, člověk se těší, co bude dál a motivuje ho to hrát). Je škoda, že levelů není víc, spíše to hráče namlsá na další a hra se pak skončí. Neplánuješ na nějaký ročník dodělat ty tvoje hry z minula, třeba to Diablo, Kadiboudu nebo tohle? Určitě by tam mohly být i jednodušší levely na začátek typu v prvním se ani nedá umřít a podobně, takový level trvá pár vteřin, tak i když bude fakt jednoduchý, tak nudit nebude. A samozřejmě zas cením vlastní hudební doprovod. Díky za účast :)

Samuel Hél
8.5 Pěkně vypadající 3D hra, kde se pohybujete kuličkou pomocí kláves AWSD. Levely jsou obtížnostně stupňovány a mají checkpointy, tak se dají vcelku jednoduše zvládnout. Bez nich bych měl takové nervy, že bych hru raději vypl. V cestě vám stojí skleničky a další předměty, které můžete rozbít. Fyzika a zvuk jim nechybí. Hra má vlastní doprovázející hudbu, kterou hodně cením a jako fanoušek Pirátů z Karibiku si autor šplhl. Na druhou stranu, začala mi po několika minutách lézt na nervy, protože jsem ji už slyšel mnohokrát a díky tomu jsem ještě více mařil svůj výkon ve hře. Kdyby hra měla více levelů, bral bych ji jako dokončenou.

Michal Čápka
8.5 Hned ze začátku bych rád řekl, že si velmi vážím toho, že jsi naším pravidelným účastníkem a ani tentokrát jsi nezklamal :) Hra se mi líbila, oceňuji i nahrání vlastní hudby (brácha říkal, že to tak děláš u všech svých her, to je super). Hodně nás zachraňovala existence checkpointů :D Hra je výzvou a dohrát jí není úplně jednoduché. Shodou okolností se nám letos v rámci soutěže objevil dost podobný projekt - CrazyBall, který má kromě úkolu dostat kuličku z bodu A do bodu B také zajímavé zpestření v podobě různých power-upů a efektů (možná nápad pro příště na zpestření). Jinak za mě skvělá hra a dobrá práce.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2020.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 2x (174.17 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Článek pro vás napsal Luboš Běhounek Satik
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se nyní živí programováním v C++, ale jeho nejoblíbenějším jazykem je C#. První hru napsal okolo roku 2000.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Luboš Běhounek Satik
Autoredaktor
Avatar
Luboš Běhounek Satik:26.10.2020 19:42

Díky za zhodnocení,
původně byl v plánu úplně jiný žánr a neměl jsem hru dělat sám, ale z toho nakonec nějak sešlo.
Nechtěl jsem to vzdát úplně, takže jsem si asi 3 dny před uzávěrkou řekl, že zkusím aspoň nějakou minihru - prvotní nápad byl zkusit tentokrát nějak využít fyziku a tohle se na první pohled jevilo celkem jednoduše (po odevzdání jsem si všiml, že už stejný žánr někdo použil :) ), první den jsem stihl napsal část funkcionality a udělal první (spíše testovací) level, druhý den druhý, třetí den poslední level, nahrál muziku a doladil drobnosti.

Více levelů bych udělal rád, ale vždycky se k tomu pořádně dokopu až pár dní před odevzdáním :D

A dotáhnout pořádně některou z předchozích her bych rád, ale podle známého pravidla 80/20 by to znamenalo sehnat spoustu dalsiho casu a uz ted se na me manzelka vzdycky mraci, kdyz ji reknu, ze zas budu delat par dnu po vecerech tu hru do souteze :D

Odpovědět
26.10.2020 19:42
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.