IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Tvorba 2D arkády pro Android v Unity - Online kurz

V kurzu naprogramujeme jednoduchou 2D hru pro Android v Unity a C# .NET včetně menu a publikování na Google Play.

25 lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Budeš umět naprogramovat jednoduchou 2D hru pro Android v populárním herním enginu Unity3D. Moderní kurz ti dá solidní základy pro vstup do herního průmyslu.

Na konci tutoriálu budeš mít vytvořenou 2D hru uzpůsobenou pro zařízení se systémem Android, ve které se hráč bude s drakem vyhýbat různým překážkám.

Nejprve začneš přípravou vývojového prostředí, balíčků pro vývoj Android her a vytvořením projektu. Pokračovat budeš vytvořením prostředí a draka, jehož ovládání pohybu zajistíš tvými prvními skripty. Zároveň drakovi umožníš šlehat plameny pomocí Particle System.

V dalších lekcích se zaměříš na tvorbu herních menu a mapy. Ta se bude generovat automaticky s nekonečně se opakujícím pozadím, spoustou objektů a především překážek v podobě stalagů. Drakovi taktéž přidáš kolizi a možnost stalagy ničit.

Dále do hry zapracuješ systém počítání skóre a životů draka, které budeš zobrazovat pomocí health baru. Draka ještě oživíš různými animacemi, nakláněním a změnou barvy na základě životů.

Aby měl hráč možnost si v průběhu hry oddechnout, tak naprogramuješ pozastavení hry. Poté ještě zpříjemníš uživatelský zážitek hezčím UI, podporou více rozlišení a procentuálním ukazatelem načítání pomocí asynchronního načítání scén.

Hru dokončíš přidáním in-game menu před začátkem a na konci hry.

Na úplný závěr se ještě podíváš na to, jak svou hru publikovat na Google Play.

Online tutoriály

Cena: 275 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity