Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Bubble Blood

Nadupaná akční 2d střílečka s velkou škálou zbraní, schopností, bossů a rychlým tempem. Hrajete v roli Gauntera - abnormálního stvoření, na jehož hlavu je vypsaná odměna.

Hru jsem dělal spolu s kámošem v enginu Unity 3D.

Zabij každého nepřítele!

Během svého přežití můžete narazit na 4 typy nepřátel různých velikostí a odlišného stylu boje. Ale všichni vás chtějí zabít, ať už stylem "Kamikaze!", či taktickým sestřelením z bezpečné vzdálenosti.

Zabij Každého Nepřítele!

Ovládej čas, rovnováhu obrany a útoku. Zabíjej.

Jakožto postava Gaunter můžete zpomalit a někdy i zastavit čas. Také se můžete chránit magickým štítem Quen, nebo vyvolat drtivou řadu explozí a zabít tak všechny nepřátele v dosahu.

Ovládej Čas, Rovnováhu Obrany a Útoku. Zabíjej.

Hledejte různá vylepšení a buďte silnější!

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Sbírejte na mapě různé druhy vylepšení, které vám mnohdy zachrání život. Ať už bude rychlý jako jaguár, silný jako medvěd, nikdo vás nezastaví!

Hledejte Různá Vylepšení a Buďte Silnější!

Zamordujte všechny bosse v cestě!

Utkejte se v unikátních Boss-fightech, při kterých budete bojovat na život a na smrt! Byl pro vás Spiky Jack lehký jako hračka? Jen počkejte na Fattyho Joe-a nebo takového Crazy Dave-a.

Zamordujte Všechny Bosse v Cestě!

Získávejte lepší a lepší zbraně a dovednosti!

Přestává vás bavit používat jen Laserovou zbraň? Nevadí, máte na výběr mezi více jak 8 typů zbraní, přičemž každá se hodí v určitých situacích! Zaujala vás schopnost odpálit půlku mapy, spolu se vším živým, ale stává se vám, že se přitom sami odpálíte? Už nemusí, stačí si pořídit Imunitu proti výbuchům!

Získávejte lepší a lepší zbraně a dovednosti!

Dolaďte svůj vzhled k vaší dokonalosti!

Ve hře budete mít na výběr z mnoha druhů skinů a oblečků pro vaši postavu, které si budete moci koupit v obchodě, či je dostanete za každého zabitého Bosse.

Dolaďte Svůj Vzhled k Vaší Dokonalosti!

Zabíjejte každého již nyní!

Hru si můžete zahrát na Bubble Blood Official stránkách, kde jsou v plánu do budoucna další updaty a novinky, případně stáhnout tady na ITnetworku.

Byla zamýšlena i Android verze, ale s nárůstem nových funkcí a možností je prakticky nereálné udělat mobilní verzi hry. Na mobilní zařízení je složité udělat dobré ovládání a s přítomností dashů a třech superschopností (slow-mo, shield, explosion) ještě o to těžší. Přesvědčte se o tom sami.

Nově přidána podpora 32-bit systémů

Nyní si hru mohou zahrát i hráči na starších 32bitových OS. Také bylo opraveno několik chyb a vylepšeno pár drobností.

Hodnocení poroty

Tento projekt se účastnil soutěže ITnetwork summer 2020.

Porotce Bodů Hodnocení

David Čápka
10 Další hra, za kterou bych neměl problém zaplatit. Bubble Blood jsou kolečka. Ale nenechte se zmást prvním pohledem, grafika je sice zjednodušená, ale to znamená jen více prostoru pro akci a násilí, protože herní prostor je tak přehlednější a dovolí více kaluží krve a projektilů! Tento rok to bylo vůbec s herními mechanikami nějaké kvalitnější. Bubble Blood nabízí propracovaný systém upgradů, skinů, zbraní, několik bossů, power upů, prostě vše, co byste potřebovali od profesionální hry. Drsňáckou atmosféru ještě podtrhují texty alá "Usnul jsi na věky" nebo "Přehnal jsi to s Madmonq". U powerup textů jsem trochu čekal tvrďácký hlas alá Quad damage/Multikill z Quake/Unreal. Co mi na grafice chybí je určitě animace výrazů v tváři postav (výrazy zas alá Doomguy když je zraněn nebo když se zubí radostí z nového BFG, přidalo by to hře na brutalitě, což hádám, že je její poslání). Herní článek je čtivě napsaný, nevím, zda hru plánujete nějak vážně propagovat nebo prodávat, ale přijde mi, že byste toho byli schopní. Připravte se ovšem na to, že v dnešní superkonkurenční době, kdy navíc dokáže hru spousta lidí naklikat v Unity, to dá dost práce. Nemohu dát jinak než plný počet, pecka hra.

Samuel Hél
10 Tato hra má asi vše, co bych od takového typu hry očekával. Grafika se mi líbí, černé pozadí a na tom barvičky, všechno pěkně vynikne, včetně krve, která tu je důležitá. Pointa hry je získat co nejvyšší skóre, které získáme zabíjením kuliček (nebo podle názvu - bublin?). Ve hře můžete použít slow-motion, který se mi hodně líbí. Bohužel ho pak budete využívat nejspíš nonstop a trochu to ztrácí na rychlosti hry. Dostal jsem se pouze k druhému bossovi, který mě vždy nějak záhadně zabil. Jsem rád, že autor přidal ovládání zvuku v menu, fungující save a škálu zbraní, skinů a vylepšení, aby vás hra jen tak lehce neomrzela.

Michal Čápka
10 Super návyková hra, u které jsme se při jejím hodnocení na nemalou chvíli zasekli :D Nápad jako takový je vlastně velmi jednoduchý, ovšem finální provedení je parádní. Nechybí efekty krve, zvuky ani hudba, možnost vylepšení zbraně, používání sekundárních zbraní, zapnutí štítu nebo slow motion efekty, které - aspoň nám - u prvního bosse dost pomohly. Celkově mi to tak trochu připomíná něco jako slitherio, prostě jednoduchá hra, u které se člověk ale klidně na pár hodin zasekne.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2020.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 22x (28.82 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
Článek pro vás napsal Ruehin
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje převážně vývoji 2D her.
Aktivity (11)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Voženílek
Redaktor
Avatar
Jan Voženílek:30.10.2020 18:06

Vypadá fajn, ale nejde spustit :-( .

Editováno 30.10.2020 18:08
 
Odpovědět
30.10.2020 18:06
Avatar
Ruehin
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Jan Voženílek
Ruehin:30.10.2020 19:25

Mám otestované a hra jde normálně spustit. V čem přesně je problém?

Odpovědět
30.10.2020 19:25
Bubble Blood - hrajte již nyní!
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Voženílek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Ruehin
Jan Voženílek:30.10.2020 20:34

V kompabilitě. A je snad projektovaná na Windows 10 32x bit?

 
Odpovědět
30.10.2020 20:34
Avatar
Ruehin
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Jan Voženílek
Ruehin:10.11.2020 23:04

Zdravím, omlouvám se za zpoždění, ale teď už je hra plně kompatibilní se všemi Windows systémy. Já blbec to akorát tehdy vybuildoval na 64-bit only. :D

Odpovědět
10.11.2020 23:04
Bubble Blood - hrajte již nyní!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.