IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Farmářská hra

Jedná se o hru vytvořenou v Unity enginu.

Seznam naimplementovaných věcí

5-10 plodin
starání o květiny
obchodování
hlad, žízeň, spánek
vylepšování (domů, náčiní) X
skilly X

Vývoj

Edit - 1.8.

S radostí vám představuji hlavní postavu hry, za kterou budete celou dobu hrát:

Ústřední postava hry - Zdrojákoviště Unity - 2D hry

Dále jsem dokončil hlad, žízeň a spánek. To znamená, že i v takto mírumilovné hře již můžete zemřít a nebo padnout vyčerpáním. Rozpracovaná a téměř hotová je i samotná pointa hry: pěstování rostlin.

Edit - 28.8.

Po dlouhé odmlce můžu s hrdostí říct že hra je na 75% hotova.
K tomuto datu je ve hře 5 plodi - paprika, okurka, pšenice, rajče a kukuřice.

Dále se o tyhle dobroty můžete starat a to znamená, že pokud vám plodina nezemře například na sucho tak jí můžete prodat, vydělat a koupit více semínek na zasazení a následné nalší vydělání více peněz.
Pokud bude čas tak bych rád přidal dynamické ceny.

Edit - 10.9.

Kompletní menu hry, základní tutoriál, mechaniky hotovy. Zbývá dodělat grafiku, pár zvuků a to nejdůležitější testování.

Pro ukázku, abyste se měli na co těšit, přikládám okurku a studnu:

Zdrojákoviště Unity - 2D hry Zdrojákoviště Unity - 2D hry

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
David Jančík
4 Myslím si, že hra má potenciál a byla by dobře hratelná a dost možná i návyková. Jenže, vše je hrozně zrychlené, nejen, že se nestíhám starat ani o jeden záhonek, ale ani o jednu řádku v něm, vše se hned zničí a za prodej je málo peněz. V návodu je pouze ovládání, ale není tam popsané co má člověk dělat v jakém pořadí, co kolik stojí, za kolik se co prodá apod. Když farmář pěstuje jídlo, mohl by si vyrobit i sám nějaké jídlo pro sebe nebo by jej mohl prodávat. Kdyby se hra zpomalila a přidalo se více tutoriálů a možností, bylo by to perfektní. Nyní je ale pro hráče opravdu nepřívětivá a rychle omrzí.
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
Michal Čápka
7 Hra je graficky velmi hezká, plná animací a jedná se i o dobrý nápad, udělat simulaci na toto téma. Po spuštění začnou rychle ubývat všechny ukazatele, v tutoriálu je sice popsáno, co který předmět dělá, ale není zde postup a jak zasít semínko a ve finále si koupit rohlík, abych přežil. Kdyby byla rychlost zpomalená, byla by vážně dobrá.
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
David Čápka
8 Krásně zpracovaná i promyšlená hra. Dal bych 10, ale jsou zde 2 problémy. První jsou chybějící zvuky, to zamrzí a ochudí herní zážitek. Druhým je obtížnost hry, která by se měla zvyšovat nějak postupně, vše se hrozně rychle znehodnotí a hráč je pak jen frustrovaný. Podobný problém je s ovládáním, nemám nic proti spojení klávesnice s myší, ale zde se to úplně nepovedlo. Bylo by fajn, kdyby se třeba alespoň ukazoval dosah použití předmětu (třeba pistole), člověk neví, jestli je mimo rozsah nebo klikl mimo. U tutoriálu by to chtělo druhou obrazovku s tím, co má hráč dělat. Ideálně kdyby ve hře byly nějaké in-game instrukce typu "now go and water the grass", aby se to hráč rychle naučil. Nejsou to z programátorského hlediska velké problémy, dá se to za pár hodin opravit, proto nestrhávám moc bodů, ale teď mi to přijde nehratelné a úplně zbytečně. Zkus to ještě opravit :)

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 28x (17.17 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
Článek pro vás napsal Jan Kubice
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Aktivity