Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.
discount week 50

Farmářská hra

Jedná se o hru vytvořenou v Unity enginu.

Seznam naimplementovaných věcí

5-10 plodin
starání o květiny
obchodování
hlad, žízeň, spánek
vylepšování (domů, náčiní) X
skilly X

Vývoj

Edit - 1.8.

S radostí vám představuji hlavní postavu hry, za kterou budete celou dobu hrát:

Ústřední postava hry
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dále jsem dokončil hlad, žízeň a spánek. To znamená, že i v takto mírumilovné hře již můžete zemřít a nebo padnout vyčerpáním. Rozpracovaná a téměř hotová je i samotná pointa hry: pěstování rostlin.

Edit - 28.8.

Po dlouhé odmlce můžu s hrdostí říct že hra je na 75% hotova.
K tomuto datu je ve hře 5 plodi - paprika, okurka, pšenice, rajče a kukuřice.

Dále se o tyhle dobroty můžete starat a to znamená, že pokud vám plodina nezemře například na sucho tak jí můžete prodat, vydělat a koupit více semínek na zasazení a následné nalší vydělání více peněz.
Pokud bude čas tak bych rád přidal dynamické ceny.

Edit - 10.9.

Kompletní menu hry, základní tutoriál, mechaniky hotovy. Zbývá dodělat grafiku, pár zvuků a to nejdůležitější testování.

Pro ukázku, abyste se měli na co těšit, přikládám okurku a studnu:

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
4 Myslím si, že hra má potenciál a byla by dobře hratelná a dost možná i návyková. Jenže, vše je hrozně zrychlené, nejen, že se nestíhám starat ani o jeden záhonek, ale ani o jednu řádku v něm, vše se hned zničí a za prodej je málo peněz. V návodu je pouze ovládání, ale není tam popsané co má člověk dělat v jakém pořadí, co kolik stojí, za kolik se co prodá apod. Když farmář pěstuje jídlo, mohl by si vyrobit i sám nějaké jídlo pro sebe nebo by jej mohl prodávat. Kdyby se hra zpomalila a přidalo se více tutoriálů a možností, bylo by to perfektní. Nyní je ale pro hráče opravdu nepřívětivá a rychle omrzí.

Michal Čápka
7 Hra je graficky velmi hezká, plná animací a jedná se i o dobrý nápad, udělat simulaci na toto téma. Po spuštění začnou rychle ubývat všechny ukazatele, v tutoriálu je sice popsáno, co který předmět dělá, ale není zde postup a jak zasít semínko a ve finále si koupit rohlík, abych přežil. Kdyby byla rychlost zpomalená, byla by vážně dobrá.

David Čápka
8 Krásně zpracovaná i promyšlená hra. Dal bych 10, ale jsou zde 2 problémy. První jsou chybějící zvuky, to zamrzí a ochudí herní zážitek. Druhým je obtížnost hry, která by se měla zvyšovat nějak postupně, vše se hrozně rychle znehodnotí a hráč je pak jen frustrovaný. Podobný problém je s ovládáním, nemám nic proti spojení klávesnice s myší, ale zde se to úplně nepovedlo. Bylo by fajn, kdyby se třeba alespoň ukazoval dosah použití předmětu (třeba pistole), člověk neví, jestli je mimo rozsah nebo klikl mimo. U tutoriálu by to chtělo druhou obrazovku s tím, co má hráč dělat. Ideálně kdyby ve hře byly nějaké in-game instrukce typu "now go and water the grass", aby se to hráč rychle naučil. Nejsou to z programátorského hlediska velké problémy, dá se to za pár hodin opravit, proto nestrhávám moc bodů, ale teď mi to přijde nehratelné a úplně zbytečně. Zkus to ještě opravit :)

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 27x (17.17 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
Článek pro vás napsal Jan Kubice
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Matěj Drábek
Redaktor
Avatar
Matěj Drábek:25.7.2019 20:03

Tohle mi hned připomnělo jak jsem jako malej pařil farmville :D

Odpovědět
25.7.2019 20:03
Když se ti něco nedaří neznamená to že se to nemůže posrat ještě víc.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.