Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Nightmare3D

Nightmare3D - akční "kouzlička" v pseudo3D.

UPDATY: 25.11.2013 - uploadnut zdroják, přidány kolize nepřátel

Požadavky: OS: Windows s .NET Framework 3.5 HW min: procesor 1.5 GHz HW doporučený: procesor 3GHz

Příběh: Ocitáte se uprostřed snu a nemůžete se probudit. Snažíte se najít lektvar, který by vás probudil, cestou potkáváte různá stvoření.

Ovládání: 1,2,3,4,5,6,7,8 - zbraně WSAD + myš - pohyb mezerník - otevírání dveří levé myšítko - střelba F12 - vyp/zap fps

Zbraně: 1 - pěst, dosah 1 2 - hůl, dosah 1.5 3 - fireball, vystřelí projektil 4 - plameny - vysoké poškození, malý dosah 5 - mrazící šíp - zpomalí nepřítele o 20% 6 - blesk - 50% šance na omráčení nepřítele na 3 sekundy 7 - uzdravení - doplní HP za manu 8 - krvavá síla - doplní manu za část zdraví

Autoři: Satik, Luckin

Poznámky: Hra je stále v alpha verzi, chybí spousta animací, nepřátel, počet levelů je nízký, aktuální levely jsou poměrně obtížné. Na hře stále pracujeme, takže budeme průběžně updatovat :)

Hodnocení poroty

Zirko (9 bodů) - Wolfenstein v libovém kouzelnickém kabátku. Hratelnost je stejná jako u klasického Wolfa. Grafika je stejná jako u klasického Wolfa. Jednoduše řečeno mistrovský kousek. Celkem uklidňující soundtrack v pozadí, a nápaditý design místností- Hra se mi velmi líbila, avšak sem tam se naskytli menší chybky ve vykreslování,

Vodáček (10 bodů) - Postel se englicky nepíše fakt bet :-)
nápad: 9 je to vlastně doom, kde je ale kouzlení?
engine: 10 zcela vlastní
hratelnost: 10
ovládání: 10
vzhled: 10
zvuky: 10

sdraco (9 bodů) - Z programátorského hlediska je to poměrně pecka, vlastní pseudo3D engine bez použití frameworků nebo knihoven, 3D zvuk, animované zdi (neměl ani Wolfenstein 3D), animovaní nepřátelé, nechybí tajné chodby, vše se vykresluje velmi plynule a dobře fungují i kolize.

Při hraní je však poznat, že byla hra dokončená vteřiny před půlnocí. Nestihl se doprogramovat pohyb nepřátel, takže jen stojí. Když útočí na dálku, není vidět projektil. Grafika není špatná, ale je šitá horkou jehlou, předmětů je prostě málo a k tomu ten modrý strop a šedá podlaha. O ozvučení ani nemluvím, sice je Saťas šikovný, že dělal všechny zvuky sám, ale rozhodně mě nijak nestraší, tedy až na jeho smích :) Dokáži si na tom enginu představit krásné 3D RPG, kde se procházím někdy za úplňku po hřbitově, přší a kolem vylézají kostlivci. Vím, že na tom kluci pořád dělají, držím jim palce a jestli to dostane nějakou lepší podobu, moc rád si to zahraju.

Míša (7 bodů) - Hra bohužel není můj šálek kávy a tak ji asi nedokážu moc posoudit. Grafika je pěkná, jen ti nepřátelé se nějak kdyby se pohybovali. Brnknání na kytaru ve hře bylo fajn, ale moc se nehodí, ostatní zvuky však oceňuji :D


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 387x (7.84 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Článek pro vás napsal Luboš Běhounek Satik
Avatar
Uživatelské hodnocení:
10 hlasů
Autor se nyní živí programováním v C++, ale jeho nejoblíbenějším jazykem je C#. První hru napsal okolo roku 2000.
Aktivity