NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Python programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze – Sudoku v JavaScripte

Zpět

Upozorňujeme, že diskuze pod našimi online kurzy jsou nemoderované a primárně slouží k získávání zpětné vazby pro budoucí vylepšení kurzů. Pro studenty našich rekvalifikačních kurzů nabízíme možnost přímého kontaktu s lektory a studijním referentem pro osobní konzultace a podporu v rámci jejich studia. Toto je exkluzivní služba, která zajišťuje kvalitní a cílenou pomoc v případě jakýchkoli dotazů nebo projektů.

Komentáře
Avatar
Peter Sciranka
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na neutr
Peter Sciranka:3.1.2018 13:13

Musím popracovať na svojom vyjadrovaní :)

Myslím, že si rozumieme ako to kto myslel a mňa mrzí, že som to napísal tak, že sa ma to dotklo, len som chcel poukázať, že mojím cieľom bolo niečo iné ako to čo si sa pýtal, ale teraz to už je jasné :)

Ak by sa ti to podarilo nejak vyriešiť, tak mi prosím ťa napíš, budem veľmi rád :)

Odpovědět
3.1.2018 13:13
Act as if it was Impossible to Fail
Avatar
neutr
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Sciranka
neutr:3.1.2018 14:47

Ano děkuji. Určitě se na Tebe a tohle fórum obrátím. Mám k tomu dobrý důvod.
Osobně se angažuji na fóru OpenOffice.cz (nick stejný - neutr). Mojí velkou a ne příliš úspěšnou snahou je řešit potřeby státní správy a samosprávy. Má to více důvodů. To co nyní chystám je právě QR kód nového typu. Dnes bez čárového, nebo QR kódu úřady nefungují.

To co jsou dnes kvadratické obrázky QR se musí načítat přes OCR a jsou zbytečně "velké". Při tom mají docela malý obsah informací. Kombinatoricky čtená matice 92 má možnost zaznamenat mnohem více informací nežli 81 pozic dlouhý string.

Rozhodl jsem se pro JavaScript zejména proto, že kancelářské aplikace (Libre Office, Apache Open Office, ale asi i většina ostatních) lze skriptovat pomocí JavaScriptu. Matice používá samozřejmě všechny tisknutelné znaky. Takže takovou matici lze přepsat i klávesnicí když například klekne scaner a myslím že by standard mohl být v rámci velikosti fontu 6, nebo i méně. To souvisí s velikostí - řeknu okolo 4x4 cm, ale matice může být vytvořena jen důlčíkem v miniaturní podobě a také bude fungovat i když nevezme zdaleka tolik co matice alfanumerických znaků.

Osobně zastávám názor že vědomosti patří všem - zdarma, a jsem i protagonista hnutí Public money - public code PublicMoney-PublicCode. Nemyslím tím, že by IT specialisté měli pracovat zadarmo. Lidé si to často pletou OpenSource je zdarma a tak i programátor dělá za dobré slovo.

Například Vigenèrova šifra pro mne znamená tabulku 2562 generovanou z potenciálu 256! (faktoriál čísla 256), která se za běhu přešifruje a překonává tak Vernamovu šifru. Mimo toho už jsem zveřejnil typ šifry PNBT - žádný velký bratr už nebude moci nahlížet přes rameno.

Umím udělat zápis devítkových systémů pomocí 8-bitů - i když to není plnohodnotné tak objem umí také opravdu hodně. Mojí slabinou je skutečnost že jsem se naučil jen něco málo a nejvíc dělám ve StarBasicu. Samozřejmě si poradim se čtením Javy, nebo C a s JavaScriptem nemám žádný velký problém. Jsem ale stejně starý jako Rock&Roll a nemám moc chuti implementovat a zejména ladit aplikace - to dělám jen velmi nerad a ještě když neumím jazyk tak je to na mrtvici.

 
Odpovědět
3.1.2018 14:47
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 12.