NOVINKA - Online rekvalifikační kurz Python programátor. Oblíbená a studenty ověřená rekvalifikace - nyní i online.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze – Lekce 2 - Podmínky, cykly, proměnné, obrázky a další komponenty

Zpět

Upozorňujeme, že diskuze pod našimi online kurzy jsou nemoderované a primárně slouží k získávání zpětné vazby pro budoucí vylepšení kurzů. Pro studenty našich rekvalifikačních kurzů nabízíme možnost přímého kontaktu s lektory a studijním referentem pro osobní konzultace a podporu v rámci jejich studia. Toto je exkluzivní služba, která zajišťuje kvalitní a cílenou pomoc v případě jakýchkoli dotazů nebo projektů.

Komentáře
Avatar
Timage
Neregistrovaný
Avatar
Timage:25.12.2011 23:03

ta transparence image jde jen u formátu .bmp:P

 
Odpovědět
25.12.2011 23:03
Avatar
zaza-3
Člen
Avatar
zaza-3:12.11.2013 21:58

Supr návod

 
Odpovědět
12.11.2013 21:58
Avatar
Morghold
Neregistrovaný
Avatar
Morghold:28.12.2013 20:16

Ahoj lidi, mám jen jeden dotázek, ve škole se učíme Delphi jako základ k ostatním jazykům a máme takovej úkol kde máme naprogramovat 2 semafory (jen zelená/červená) každej na jednom konci koleje a k tomu máme časy v sekundach kdy má být jaká barva ... semafory jsem si udělal přes Shape ale nevím jak udělat aby se mi měnili ty barvy několikrát během jednoho průběhu timeru

 
Odpovědět
28.12.2013 20:16
Avatar
JOF
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na
JOF:28.12.2013 20:44

Obsluha události Timeru by měla být jednoduchá metoda, která se bude volat v nějakých časových intervalech. Při každém spuštění může (ale samozřejmě nemusí) nějak přepnout semafory a skončí. Nevidím důvod, proč uvnitř té metody měnit ty barvy několikrát.
Přesto, kdyby si ten důvod měl, možná ti pomůže po každé změně barvy zavolat metodu Application.Pro­cessMessages.

 
Odpovědět
28.12.2013 20:44
Avatar
-snaživec-
Člen
Avatar
-snaživec-:4.8.2014 0:29

Na xubuntu 14.04 mám Lazarusa 1.0.10 a keď kopilujem vyhadzuje mi takýto error:
project1.lpr(20,1) Error: Can't call the resource compiler "/usr/bin/fpcres", switching to external mode
project1.lpr(20,1) Fatal: There were 1 errors compiling module, stopping

Naposledi som to vyriešil reinštalovaním ale nemôžem ho reinštalovať zakaždým keď to spravý.

Odpovědět
4.8.2014 0:29
Pomali ďalej zájdeš.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.