Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Diskuze: Je registrace s názvy produktů jako je iphone porušení jejich práv?

Aktivity
Avatar
david751
Člen
Avatar
david751:10.5.2020 11:31

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat, jestli je registrace obsahující názvy různých produktů jako je např. iphone porušení autorských práv nebo na to mám právo? Mám na mysli třeba doménu kde by bylo to slovo + nějaké číslo. Jednu takovou českou doménu jsem našel a majitelem je podnikatel, nezávislý na společnosti apple.
1)Mohla by společnost (pokud by se tím chtěla zabývat) vyzvat majitele, aby doménu předal nebo chtít za takovou registraci nějakou pokutu?
2)Kdyby vlastníkovy údaje byly skryty, mohla by společnost požádat poskytovatele registrace o předání dat o majiteli takovéto domény?

Děkuji za odpověď

 
Odpovědět
10.5.2020 11:31
Avatar
Odpovídá na david751
Neaktivní uživatel:10.5.2020 12:37

Už při jiných dotazech napříč Internetem Tě lidé odkazují, ať si prohlédneš paragrafy a zákony týkající se ochranné známky a nekalé soutěže. V podstatě to na všechny tvé dotazy stačí, protože princip je pořád stejný.

  1. Jedná li se o jejich ochrannou známku a chování se jim nelíbí, tak mohou zakročit.
  2. Mohla, ale nebude to dělat, jelikož by je přímo nejspíš nedostala. O takové údaje bude podle situace žádat buď vyšetřovatel trestné činnosti nebo jiná k tomu oprávněná organizace, která se na řešení bude podílet. Skrytím v podstatě dosáhneš toho, že se s tebou nebudou moci domluvit mimosoudně.
Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
10.5.2020 12:37
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.