IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Nastavení HTTPS

Aktivity
Avatar
Pavel Soukup
Člen
Avatar
Pavel Soukup:17.7.2018 19:31

Zdravím, mám webové stránky, které bych potřeboval převést na HTTPS z důvodu zabezpečení. Našel jsem i návod jak se to dělá na http://techhity.cz/…-cemu-slouzi , ale pár věcem nerozumím. Píší tam, že je nutné povolit https na hostingu a že se to dělá prostřednictvím nějakého certifikátu SSL certifikát LetsEncrypt, ale nepochopil jsem, kam ho mám nainstalovat. Poradíte prosím?

 
Odpovědět
17.7.2018 19:31
Avatar
Neaktivní uživatel:17.7.2018 20:15

Máš VPS nebo normální hosting? Pokud máš hosting tak by to mělo být v jeho administraci :)

Nahoru Odpovědět
17.7.2018 20:15
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Pavel Soukup
Martin Dráb:17.7.2018 20:19

Máš stránky hostované na vlastním (i třeba virtuálním) stroji nebo u některého z hostingů?

Pokud to druhé, snad většina hostingů (i těch českých) dovoluje v administraci zapnout HTTPS s certifikátem od Let's Encrypt. Rozhraní je ale jiné hosting od hostingu - třeba se tu ale najde někdo, kdo používá stejný hosting, takže by tě mohl navést. Případně můžeš napsat na technickou podporu, jelikož za tohle je přesně platíš.

Pokud web provozuješ na vlastním stroji (např. VPS), tak je potřeba provést všechna nastavení webserveru (apache, nginx...). Myslím ale, že Let's Encrypt na toto má utilitu, která by většinu práce měla udělat za tebe. Nezkoušel jsem ji, zatím jsem vždy vystavoval certifikáty manuálně.

Nahoru Odpovědět
17.7.2018 20:19
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.