Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy. A zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme koordinátorku kurzů a programátora, 100% home office, 100% flexibilní. Prozkoumej aktuální pozice
Java week

Diskuze: Sledování návštěvnosti

Aktivity
Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Jenkings:23.2.2021 8:49

Zdravím.

Chtěl bych na svém webu sledovat návštěvnost a přemýšlím nad způsobem realizace. Web neobsahuje žádnou registraci, uživatelské účty a podobně a doteď žádná data nesbírá.

Abych byl schopen spočítat unikátní návštěvy, musím si nějak zapamatovat jestli jsem už daného návštěvníka započítal. Abych se vyhnul řešení správy osobních údajů, říkal jsem si, že bych to vyřešil tak, že z requestu vezmu například IP,user agenta a podobné věci, ty složím do jednoho řetězce, zahashuju a hash s datumem uložím do DB, a podle toho budu počítat statistiky bez jakýchkoliv osobních dat a podle mého názoru nemusím nic víc řešit. Je má myšlenka správná ?

Odpovědět
23.2.2021 8:49
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Avatar
Odpovídá na Jenkings
Martin Kašpar:24.2.2021 10:20

A myslíš, že to chceš implementovat kompletně jako vlastní řešení? Tím chci říct, zda není lepší využít třeba Google Analytics, kde jsou do značné míry řešeni i unikátní uživatelé napříč zařízeními.

Jinak ta myšlenková cesta je v mém pohledu celkem správná až na jednu věc. Kombinace IP a User Agenta není při velké návštěvnosti a tak jedinečná, jak by se mohlo zdát. A dost dalších parametrů prohlížeče postupně přestávají s ohledem na anonymitu uživatelů sdělovat. Nakonec se možná dopracuješ k tomu, že je lepší udělat prostě unikátní hash a ten uložit do local storage nebo po staru do cookie.

V local storage Ti má šanci vydržet, protože ten uživatelé nepromazávají a neblokují. Tím máš jedinečnost na úrovni prvního přístupu. Nevyřeší to víc browserů na stejném PC nebo víc zařízení jednoho uživatele.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
24.2.2021 10:20
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Kašpar
Jenkings:24.2.2021 17:57

Google Analytics by ale znamenalo už řešit nějaké sbírání osobních údajů a s tím spojenou administrativu, což se mi úplně nechce.

S local storage to ale je celkem dobrá připomínka. Určitě to zvážím.
Každopádně díky za názor.

Nahoru Odpovědět
24.2.2021 17:57
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.