Diskuze: Je univerzálnější JavaScript nebo Java?
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Člen

Zobrazeno 10 zpráv z 10.
V předchozím kvízu, Online test znalostí JavaScript, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
Pokud chceš dělat weby, tak rozhodně ne Java. U webů chceš dělat co? Jestli front-end, tak potřebuješ HTML, CSS, JavaScript. Jestli back-end, tak HTML, CSS, PHP nebo ASP.NET.
Pokud chceš dělat vše uvedené, jednoznačně se nauč C#. Můžeš v něm dělat vysokovýkonné weby a aplikace pomocí ASP .NET Core a práci s databází ti usnadní Entity Framework. Mobilní aplikace se řeší pomocí Xamarin.Forms. Žádný jiný jazyk ti toho nenabídne víc.
Javu pro weby pouziva napr IBM, web-sphere. Tu moznost bych tedy uplne nevylucoval.
Ahoj,
Ono hodně záleží na tom, co vlastně chceš pak dál dělat za weby. Internetové bankovnictví, eshop nebo nějakej blog? Největší roli pak hraje jestli ten jazyk je statický typovaný nebo ne.
Jde o to, že jakmile budeš nějak pracovat s penězi nebo psát větší
projekt typu Internetové Bankovnictví, tak statický typovaný jazyk oceníš.
Další bonus bude, že když se do float
u pokusíš uložit např.
string
tak tě to upozorní už při kompilaci, což u jska taková
kontrola neexistuje, jelikož to je z velké části interpretovaný jazyk.
Na rozdíl od PHP/Javascriptu, Java má v sobě nějaký zabudovaný datový typ na práci s penězi (nevím jak C#, ale asi taky bude mít)
Na druhou stranu projekty typu github, jsou napsané v ruby, jazyk který je dynamicky typovaný jazyk jak javascript... Rohlík tuším, že je napsaný taky v dynamicky typovaném jazyce PHP a běží jim to fine...
Vývoj webů v Javě a C# se typicky říká, že je časově náročnější a vyžaduje větší team lidí a proto se používá na větší projekty. Mezitím u jazyků typu PHP/Javascript si můžeš "naprasit" vlastí blog za pár hodin.
Snad jsem pomohl
EDIT: Abych odpověděl na tvoji otázku. Nejuniverzálnější jazyk dneska už moc neexistuje, pokud neděláš v PHP, tak GUI aplikaci uděláš jak v javě tak v jsku nebo c#.
Díky moc! Zaměřím se na front-end HTML a CSS zvládám, ještě JavaScript naučit a můžu se tím konečně živit.
Prosím Tě a co musí všechno umět programátor **Developer **a v čem se uplatní? Díky.
Nikdy nemůžeš určit co by programátor měl umět krom základních věcí, tím myslím například že by nemělo chybět logické myšlení k pochopení programovací jazyka a různých vzorů a funckí atd. pokud splňuješ tuto podmínku tak bych k ní přidal ještě pro vlastní dobro umět několik jazyků (čím víc tím líp, ale hlavně angličtinu) kvůli tomu že všechny dokumentace k užitečným věcem mají hlavně anglickou dokumentaci, není to samozřejmě povinnost dá se vyvíjet i bez toho ale k lepším "kšeftům" a je to výhoda.
Potom už záleží jakým směrem se vydat, co čtu z tvé poslední věty tak se chceš vydat do backendu ale zas tvoje pozdější odpověď je že se vrhneš na frontend, frontend je to co vidí uživatel, je to určení že jeden prvek bude tady, druhý tady, jak to bude vypadat. Ale Javascript je dobrá volba dá se používat jak pro frontend tak i backend (nodejs).
Takže jediná poučná věc: nedá se určit co by programátor měl umět a v čem by se později po tomhle rozhodnutí uplatnil.
Jako webdeveloper se musíš dobře orientovat ve všem. V trendech designu, návrzích, technologiích, programovaní front-end i back-end atd. Developer dělá prostě všechno. Je to jakýsi další stupeň. Ty bys měl začít nejdřív jako front-end junior programátor. To by mělo vypadat tak, že pracuješ pouze na své části webu / aplikace a o nic víc se nestaráš. Máš k dispozici nějaký návrh, grafiku atd od dalších členů vývojového týmu a nemusíš se starat o to, jestli něčemu z toho nerozumíš. Ty si děláš jen svoje.
Díky, už tomu začínám trochu rozumět. Takže jak kdyby
Developer je pouze jedna pozice, která se už dál nerozděluje. Samozřejmě v kariéře jsou ještě další pozice, ke kterým se můžeš propracovat, jako například Team leader (šéfuje a koordinuje daný tým programátorů), projektový manažer, atd. Většinu těchto pozic najdeš u větších firem jako třeba Seznam.cz. Tam bych na tvém místě zkusil štěstí při hledání nové práce jako první. Berou na stáž už při škole a pak rovnou nastoupíš na HPP. Rádi si tě vychovají k obrazu svému a dají ti zkušenosti práce v týmu, které pak oceníš někde jinde, až se budeš hnát za co nejvyšším výdělkem.
Zobrazeno 10 zpráv z 10.