Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Ladislav Tlapák:27.10.2020 22:40

Dobrý večer,
Potřebuji trochu obsáhlejší radu. Chtěl bych zkusit Windows server, kvůli active directory, kvůli uživatelským účtů. Po hodinách strávených na Google o moc moudřejší nejsem, tak snad mě někdo nakopne.

  1. Co za licenci/licence potřebuji na to abych měl na serveru do 20 uživatelských účtů pro cca 15 PC a notebooků tak, aby se každý mohl přihlásit kdekoliv (popřípadě jestli lze některým uživatelům zakázat daný PC) a natáhli se mu tam jeho data, nastavení prohlížeče mailu atd., nejlépe i programy ale to není nutné.
  2. Co za edici Windows potřebuji na zařízeních. Typuji že pro
  3. Je vůbec mlžné aby některé počítače měli 10ky některé 8čky ?¨
  4. Lze docílit toho, že některé PC nejsou v lokální síti (typuji, že nějak přes veřejnou IP)

Předem moc děkuji za vysvětlení a omlouvám se za banální otázky, chtěl bych se naučit něco nového

Odpovědět
27.10.2020 22:40
Technika je pouze pro pomoc, nikoliv pro myšlení místo lidí
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.