Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.

Diskuze: Má microservices smysl?

Aktivity
Avatar
Tomáš Martin Holub:6. července 21:22

Nadpis co jsem zvolil je trochu vágní, ale chtěl bych se zde zeptat. Tvořím webovou aplikaci, začal jsem ji tvořit s úmyslem, že služby dle nějaké kategorie budou běžet na samostatném webserveru( prakticky SOA), např. samostatně funguje služba na obstárání uživatele( login, úprava dat, profil) dále samostatně funguje služba na zpracování něčeho jiného( např. nahrávání souborů a následnou práci s nimi). Chtěl bych se zeptat jestli v takovém případě má smysl ze začátku se vůbec patlat s tím si nastavit containery a kubernetes na VPS( aby to člověk nemusel dělat později), či jestli nejdříve použít virtual hosty, ale poté se vlastně ztrácí důvod proč kód dělit na jednotlivé služby. Chtěl bych dosáhnout jednoduché škálovatelnosti( se přecejen vždy hodí :) ) Kdyby kohokoliv napadlo jakkoliv by šla tato architektura zlepšit, či upravit, budu také vděčný.

 
Odpovědět
6. července 21:22
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.