MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Avatar
Mego
Člen
Avatar
Mego:9.9.2019 11:27

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? Vyvíjam appku na localhoste (WAMP) v laraveli (schválne nepoužívam integrovaný server). Mám ju ako repozitár na gitlabe, čo dáva websupport svojim klientom zadarmo. Zároveň som skopíroval stránku aj databázu na subdoménu na websupporte čo tam mám (ručne cez total commander). Takže mi to tam funguje. Problém je, že vždy keď chcem pushnuť novú verziu na server, tak v podstate to pushnem do gitlabu, ale nie na tú subdoménu, čo chcem. Takže ak to chcem mať aj verejne prístupné, musím kopírovať commitnuté súbory cez ftp na server, čo mi príde ako blbosť...

Existuje nejaký spôsob, ako by som mohol pri commite a pushi trebars urobiť "release" aj priamo na server, aby zmeny boli verejne viditeľné? Dá sa to dajako?

Odpovědět
9.9.2019 11:27
Radšej 15 minút skôr, ako 15 sekúnd neskoro...
Avatar
Martin Gabriel
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Mego
Martin Gabriel:9.9.2019 12:29

Napadá mě jedině využít Gitlab CI/CD. Pokud na serveru běží gitlab-runner (nebo může běžet i u tebe na počítači), tak pomocí CI/CD jsi schopný spouštět libovolné skripty/procesy na základě změn v repozitáři. Dá se to nastavit tak, že se kopírování na ftp spustí vždy když pushneš, nebo když pushneš jenom do release větve, nebo třeba jen když vytvoříš tag s verzí v repozitáři.

Odkaz na dokumentaci je zde:
https://docs.gitlab.com/…n/index.html#…

Nahoru Odpovědět
9.9.2019 12:29
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Ondrej Vlach
Člen
Avatar
Ondrej Vlach:9.9.2019 13:26

Způsobů je fakt spousta, většina vychází z použití CI/CD systémů (gitlab, jenkins)... Koncept je že to vycheckoutuje soubory a pomocí nějakého skriptu (yml, jenkins pipelines) to s nima něco udělá (pustí testy, deployne ...). Třeba já mám deployment řešený přes gitlab ci + gitlab container registry a kubernetes. Udělá se nový docker image s novou verzí aplikace při pushi do masteru + deployne se to pomocí kustomize do kubernetes. FTP je na tohle trochu nevhodné (verzování, bezvýpadkové nasazování, migrace databází, rozbitá aplikace(cache ...) tím že je přepsána půlka souborů a druhá ještě není, rollback) ale samozřejmě do těch CI pipeline si člověk může naskriptovat co chce :-)

 
Nahoru Odpovědět
9.9.2019 13:26
Avatar
Mego
Člen
Avatar
Mego:9.9.2019 14:40

No maj ty džangl. Takže problém je asi ten, že som jakživ nepočul o ničom ako CI/CD system, yml, gitlab container register, kubernetes, docker image, ani kustomize kubernetes. Inač v pohode :D

Asi napíšem priamo na websupport support (dobre to znie), či mi nebudú vedieť poradiť... :)

Nahoru Odpovědět
9.9.2019 14:40
Radšej 15 minút skôr, ako 15 sekúnd neskoro...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.