Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Google Analytics - elektronický obchod

Aktivity
Avatar
Milan Řehoř:16.9.2018 19:03

Dobrý den (nebo ahoj),

vytvářel jsem s kamarády e-shop, nebyl řešen přes žádný framework. Stránka je řešena klasicky přes html, css, js, php... Stránka obecně je v pořádku, stejně tak objednávkový systém. Na problém jsme však narazili u Google Analytics, tedy přesněji u elektronického obchodu. Samotný Google Analytics jede, stejně tak i view_item. Pouze co nejde jsou tržby, tedy purchase event. Jsem z toho zmatený protože někde píšou, že se používá Gtag.js a někde píšou, že zase něco jiného. Přitom view item jede.Proto bych se chtěl touto cestou zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s realizaci GA na webu a ví co s tím, měl stejný problém, že GA jel, view_item taky - jen tržby nešli a zda se používá Gtag.js či něco jiného? Taky bych se chtěl zeptat zda se ten purchase event a celá ta funkce dává před samotný měřící kód GA nebo vkládá přímo do měřícího kódu GA - že se jedná o jakýsi doplněk měřícího kódu? Nebo alespoň měl by někdo odkaz na stránku, kde se elektronický obchod na stránce řeší? Návody od googlu mi připadají na GA docela komplikované. Děkuji moc předem za odpověď.

 
Odpovědět
16.9.2018 19:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.