IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:17.5.2022 15:47

Vite, co by bylo zajimave? Udelat web podobny wiki nebo gitu. Kde by bylo mozne popsat algoritmus, pridat funkcni kod. Neco, jako algoritmy.net. Ale, dal by se tam prave pouzit fb ucet, jako tady. A clovek, ktery by moderoval nejakou kategorii, schvaloval nove stranky, tak by tomu, co dela, rozumnel.
Na wiki je treba strasny proglem neco pridat, pokud to nepublikujete ve vedeckem casopise. Coz je ok. Ale, pak spousta zajimavych napadu zanikne. Kdezto, moderator toho tematu by ten napad tam klidne pridal, pokud by sam zvazil, ze je zajimavy, pripadne ho nejak preformatoval.
Wiki tez postrada nejake slozkovani, kategorizovani ve stromu. Takze se tam strasne obtizne hleda, kdyz uz mate stranku, pod co ten problem spada. Tohle resi treba git. Je mozne tam zobrazit cely obsah slozky.
Takze to takhle nejak sikovne zaobalit, struktorovat, nabidnout moznost stahnout celou kategorii jako zip nebo si prohlizet zdrojaky tech stranek...
Pripadne by tam moderator mohl pripravit sablony stranek, ktere se opakuji.
Klidne by to mohlo byt i tady na it network.
Ale, ja osobne treba preferuji otevrenou formu. Ze, krome komentare muze clovek poslat i konkretni zasah do stranky, jako prave u wiki nebo gitu. Kdezto tady, kdyz je neco v clanku spatne, tak to muzete vypsat jen v komentari. Navic, k nekterym clankum se ani nedostanete, protoze jsou placene :)

Treba, ted hodne zkoumam serazovaci algoritmy. Wiki ma informace neusporadane, kody se nedaji spustit v prohlizeci. A kdyz mas zajimavy kod, treba pro tournament sort, tak se to neda ani porovnat s jakymsi pseudo, co je na wiki.
A o algoritmy.net se tusim nikdo moc nestara nebo to ma mozna pod palcem nejake kasino.
Tez ta forma tam je halabala, zadna jednotnost. Kazdy ten algoritmus je popsany jinym zpusobem, jine nadpisy. V pozdstate ty clanky nelze propojit.

Zkusil jsem: .

Chci docílit: .

 
Odpovědět
17.5.2022 15:47
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:17.5.2022 15:48

tusim, ze docu-wiki pouziva pekny system zobrazeni uprav v kodu stranky.

 
Nahoru Odpovědět
17.5.2022 15:48
Avatar
Jirka Jr
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
Jirka Jr:21.5.2022 19:00

jj, taky se těším, až ten web spustíš :-)

 
Nahoru Odpovědět
21.5.2022 19:00
Avatar
weverka
Člen
Avatar
weverka:21.5.2022 23:01

Jsme pro každou srandu. Rád to uvidím 😀

Nahoru Odpovědět
21.5.2022 23:01
Weby jsou budoucnost IT
Avatar
weverka
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
weverka:12.12.2022 16:57

Mám na tebe dotaz. Jeslti na tom projektu pracuješ rád bych se připojil a jestli ne, rád se na to vrhnu. Myslím že React bude použitelný.

Nahoru Odpovědět
12.12.2022 16:57
Weby jsou budoucnost IT
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:12.12.2022 19:42

Nedelam. To byl jen napad. Ale, jsou systemy na projektovou dokumentaci, ktere to mozna uz umi.
Pac, jako, se dost tezko hledaji algoritmy. Wiki je plna vseho, ale ten kod neni spustitelny nebo jde o pseudokod. Takze, to stejne musis dodelat pro konkretni jazyk a nejde merit rychlost.
Kdysi byl nejaky web, ktery meril rychlost komprese, tusim neco jako datacompresion.com
A videl jsem web, ktery se zabyval rychlosti ruznych algoritmu, pro serazovani, treba. Slo treba zjistit, pro dany jazyk, jak nejlepe napsat cyklus, treba for vs while a tak.

 
Nahoru Odpovědět
12.12.2022 19:42
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.